دوشنبه, 18 فروردين 1399 :: Monday, 6 April 2020
 
کد خبر: 74944

هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی به کدام دستگاه‌های دولتی می‌رسد + جدول

 هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی به کدام دستگاه‌های دولتی می‌رسد + جدول
بررسی تبصره ۱۴ لایحه بودجه نشان می‌دهد، حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه‌ها، به چند سازمان دولتی اختصاص می‌یابد.
پایگاه خبری ریشه

بر اساس تبصره 14 لایحه بودجه 99 میزان منابع هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده 250 هزار و 726 میلیارد تومان است.  براساس جدول مندرج در این تبصره، جزئیات میزان مصارف هدفمندی یارانه ها مشخص شده است که به صورت کلی به دو بخش شرکتها ( 98 هزار و 699 میلیارد تومان) و مصارف هدفمندی (152 هزار و 26 میلیارد تومان) تقسیم می شود. جزئیات بخش مصارف هدفمندی مطابق جدول زیر است:

بر اساس بند 31 مصارف هدفمندی یارانه‌‌‌ها حدود 29 هزار میلیارد تومان به سایر مصارف هدفمندی (در جدول 7 و 9)اختصاص داده شده  است.

بودجه ایران ,

نکته جالب توجه اینکه وقتی به جداول 7 و 9 قانون هدفمندی یارانه‌ها مراجعه میکنیم اسامی تعدادی از دستگاههای دولتی دیده می‌شود. با مراجعه به جدول شماره 7 لایحه بودجه 99 با عنوان  «بودجه دستگاه‌های سیاستگذار در سالهای 1399 و 1400 » مشخص می‌شود،  حدود 30 هزار و 965 میلیارد تومان از بودجه سال آینده برخی نهادهای دولتی بخصوص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نیرو از محل منابع هدفمندی یارانه ها تامین می شود. جزئیات این موضوع در جدول زیر آمده است:

بودجه ایران ,

نکته جالب توجه اینکه برای شناسایی این دستگاههای دولتی بایستی تمام ردیفهای مربوط به جدول 7 را به صورت مجزا بررسی کرد که این رویه با شفافیت اعلام شده از سوی سازمان برنامه و بودجه فاصله دارد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.