پنجشنبه, 7 مرداد 1400 :: Thursday, 29 July 2021
 
کد خبر: 74741

در جلسه شورای هماهنگی سران قوا درباره بسته مالیاتی دولت چه گذشت؟

در جلسه شورای هماهنگی سران قوا درباره بسته مالیاتی دولت چه گذشت؟
در حالی که چندی قبل رئیس سازمان مالیاتی گزارشی اولیه از روند تکمیل برنامه مالیاتی دولت را به شورای هماهنگی سران قوا ارائه کرده بود، ظاهرا با طرح برخی ایرادات برنامه جدید به این شورا ارائه خواهد شد.
پایگاه خبری ریشه

در روزهای اخیر رئیس سازمان مالیاتی کشور گزارشی اولیه از طرحهای  مالیاتی مد نظر دولت برای افزایش پایه‌های مالیاتی و کاهش برخی معافیتهای مالیاتی را به شورای هماهنگی سران قوا ارائه کرده است.

در این جلسه سیاست‌های اصلاح ساختار نظام مالیاتی مبتنی بر افزایش پایه مالیاتی و نسبت آن با درآمد ناخالص ملی و تأمین منابع پایدار و جهت‌گیری‌های مالیاتی در حمایت از افزایش تولید و حمایت از اقشار کم درآمد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، بعد از ارائه گزارش مربوطه  در جلسه شورای هماهنگی سران قوا ظاهرا ایرادهای به طرحهایی مذکور وارد شده و رئیس سازمان مالیاتی نیز ماموریت گرفته تا برنامه اصلاح شده را مجددا به این شورا ارائه کند.

به گزارش تسنیم، چندی قبل نیز رئیس سازمان مالیاتی در حضور رئیس جمهور و رییس دفتر وی گزارشی از وضعیت مالیاتی و برنامه‌های تدوین شده برای تغییر پایه‌های مالیاتی و تغییر ترکیب معافیتهای مالیاتی ارائه کرده است.

نکته جالب توجه اینکه در لایحه بودجه سال 99 نیز موارد مربوط به معافیتهای مالیاتی حذف شده بود، بر این اساس به نظر میرسد برنامه اصلی دولت سامان دهی معافیتهای مالیاتی و برقراری پایه‌های جدید مالیاتی از طریق اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم است. بر این اساس پیش نویس این لایحه در معاونت اقتصادی وزرات اقتصاد است و ظاهرا تا پایان آذر ماه رسیدگی به وضعیت این پیش نویس تکمیل خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.