يكشنبه, 4 مهر 1400 :: Sunday, 26 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 74688

سیدحسن نصرالله: آمریکا به تظاهرات به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران می نگرد

سیدحسن نصرالله: آمریکا به تظاهرات به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران می نگرد
سیدحسن نصرالله: هرگاه واشنگتن اعلام کرد که می خواهد به یک طرف یا موضوع در جهان کمک کند بدانید که فقط به خاطر حفظ منافعش است.
پایگاه خبری ریشه

سیدحسن نصرالله در آغاز سخنرانی امروز خود در بیروت؛ گفت: آمریکایی‌ها می کوشند از تظاهرات در لبنان به نفع مصالح و طرحهایشان سوء استفاده کنند و به هیچ عنوان خواسته های تظاهرکنندگان برای آنها اهمیتی ندارد.

وی یادآور شد: هرگاه واشنگتن اعلام کرد که می خواهد به یک طرف یا موضوع در جهان کمک کند بدانید که فقط به خاطر حفظ منافعش است، سیاست آمریکا نسبت به بحرانهای جهانی فقط به یک منطقه خاص محدود نمی شود.

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت که آمریکا به تظاهرات به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران می نگرد در حالی که تظاهرات در لبنان اصلا علیه ایران نبود.

وی تصریح کرد: علت شکست برخی از سیاست‌های آمریکا به خاطر اشتباه اطلاعاتی و ارزیابی های آنهاست، شاید آمریکا بتواند حزب الله را از دولت خارج کند اما نمی تواند این حزب را از مجلس نمایندگان لبنان خارج کند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: هدف آمریکا و اسراییل سوء استفاده از تظاهرات برای حل مشکلات خودشان است نه حل مشکلات مردم لبنان، حزب الله افتخار می کند که خطری برای اسراییل است.

وی تصریح کرد: حکومت لبنان با مشکلاتی در زمینه مقابله با اسراییل مواجه است، حزب الله خطری برای توطئه های سلطه جویانه آمریکا در منطقه محسوب می شود و این برای ما مایه افتخار است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: آمریکا و اسراییل در زمینه رفع خطر حزب الله علیه خودشان شکست خوردند به همین دلیل می خواهند با سوء استفاده از مشکلات مردم لبنان این شکست را جبران کنند، آمریکا مردم لبنان را بر سر دو راهی گرسنگی حتمی و جهش احتمالی [اقتصادی] قرار داده است.

وی یادآور شد: هیچ کسی نباید به آمریکا اطمینان کند چرا که آمریکا حتی دوستان و همپیمانانش را تنها گذاشته و ناامید کرده است، آنهاییکه دل خوش کرده بودند که آمریکا مشکلاتشان را حل کند هنوز گرفتار همان مشکلات قبلی هستند، مشکلات مردم لبنان به خاطر تعددگرایی نیست بلکه به خاطر تفرقه است.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: برخی رسانه ها سخنان شماری از مسئولین ایرانی را تحریف کردند، سخنان اخیر یکی از مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هیچ عنوان درباره لبنان نبود.

وی تصریح کرد: ایران هرگز در برابر کسانی که به آن تعدی کنند ساکت نخواهد نشست و به آنان پاسخ خواهد داد.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به استعفای دولت حریری گفت: می‌بایست همسو با استمرار تظاهرات در لبنان، دولت نیز باقی می‌ماند و به کار خود ادامه می‌داد، استعفای دولت لبنان تنها باعث اتلاف وقت شد و موسساتی که باید پاسخگوی خواسته‌های مردم باشند، تعطیل شوند، اوضاع لبنان پس از استعفای دولت بدتر شد، اگر دولت باقی می‌ماند سبب می‌شد تظاهرات به نوعی اهرم فشار بر آن تبدیل شود و دولت را مجبور سازد که خواسته‌های مردم را برآورده کند.

وی افزود: در لبنان پس از استعفای دولت با شرایطی جدید روبرو شدیم، دولت آتی لبنان چند راهکار پیش رو دارد که یکی از آن‌ها این است که یک دست باشد و تنها از یک جریان تشکیل شود، حزب الله با تشکیل دولت یک دست مخالف است، ما وقتی در پارلمان اکثریت را نداشتیم باز هم با تشکیل دولت یک دست در لبنان مخالف بودیم و اکنون نیز با اینکه اکثریت را در پارلمان داریم با تشکیل چنین دولتی مخالفیم، دولت یک دست نمی‌تواند مشکلات بزرگی را که لبنان با آن دست و پنجه نرم می‌کند را حل کند.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: مصلحت لبنان در تشکیل دولت یک دست نیست و اوضاع کشور تحمل آن را ندارد، مسئولیت ملی ایجاب می‌کند که همه مسئولیت پذیر باشند.

 

منبع :العالم

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.