جمعه, 24 مرداد 1399 :: Friday, 14 August 2020
 
کد خبر: 74520

شرکت‌های اروپایی از رواج فساد در اتحادیه اروپا می‌گویند

 شرکت‌های اروپایی از رواج فساد در اتحادیه اروپا می‌گویند
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که اکثر شرکت‌های اروپایی از گسترش فساد در کشورهایشان و در سطح اتحادیه اروپا شکایت دارند.
پایگاه خبری ریشه

بر اساس نتایج یک بررسی کمیسیون بروکسل، از دید شرکت ها فساد در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا بسیار رواج پیدا کرده است.بر این اساس، به طور میانگین تقریبا  از هر 3 شرکت اروپایی 2 شرکت بر این باورند که فساد در کشورشان یا بسیار گسترش پیدا کرده و یا نسبتا گسترش پیدا کرده است. این نتیجه را موسسه "یوروبارومتر" به سفارش کمیسیون اروپایی انجام داده است. در سطح ملی هم تصاویر متفاوتی نسبت به این مسئله وجود دارد. از این نظر آلمان از میانگین اروپای بسیار پایین تر است.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که 12 درصد شرکت های آلمانی فساد را بسیار گسترش یافته می بینند و 19 درصد آن را نسبتا گسترش یافته ارزیابی می کنند. در سوئد، دانمارک و لوکزامبورگ درصد کم تری از شرکت ها این دیدگاه را دارند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که بخصوص ارزیابی ها درباره فشاد در کشورهای رومانی، یونان، پرتغال، کرواسی، ایتالیا و اسلوونی بالا است. در این مناطق حداقل از هر 10 شرکت 9 تا بر این عقیده اند که فساد در کشورشان گسترش پیدا کرده است. در رومانی 97 درصد و در یونان 95 درصد شرکت ها چنین دیدگاهی داشتند.

"یلوا یوهانسون"، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا بر این عقیده است که فساد، دموکراسی و حاکمیت قانون و به این ترتیب اساس جوامع اروپایی را تضعیف می کند. به گفته وی اتحادیه اروپا در سال های گذشته گام های مهمی را در این مسیر برداشته و همچنان هم در این راستا کار می کند.

به عنوان مثال از بهار سال جاری میلادی در اتحادیه اروپا حمایت های بهتری برای افشاگرانی که مدارکی درباره نقض قوانین اتحادیه اروپا در زمینه پول شوئی ، مالیات شرکت ها و حفاظت از داده ها ارائه می دهند به وجود آمده است.

در ماه جولای کمیسیون اروپایی از کشورهای عضو این اتحادیه درخواست کرد که قواعد برای مبارزه با پولشویی را بهتر اجرایی کنند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.