پنجشنبه, 16 مرداد 1399 :: Thursday, 6 August 2020
 
کد خبر: 74466

دژپسند: اصلاح نظام بانکی یکی از اولویت‌های وزارت اقتصاد است

دژپسند: اصلاح نظام بانکی یکی از اولویت‌های وزارت اقتصاد است
وزیر امور اقتصاد و دارایی تاکید کرد که در شرایط کنونی اعطای تسهیلات از جانب بانک‌ها نقش موثری در فعالیت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌ها دارد و وزارت خانه با جدیت اصلاح نظام بانکی را دنبال می‌کند.
پایگاه خبری ریشه

فرهاد دژپسند در جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به سوالات بیت‌الله عبداللهی و رضا علیزاده نمایندگان منطقه ارسباران در رابطه با علت کوتاهی بانک‌های مسکن و کشاورزی در امهال وام زلزله زدگان سال ۱۳۹۱ منطقه ارسباران بیان کرد: خوشحالم که در راستای اجرای برنامه‌هایی که در زمان معرفی به عنوان وزیر خدمت نمایندگان اعلام کردم یعنی ارتباط وسیع با نمایندگان مجلس تاکنون کوتاهی نداشته و امروز برای دومین بار برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در خدمت شما هستم.

وی در ادامه اظهار کرد:‌ در این سالها همواره در تحریم و جنگ اقتصادی بوده‌ایم. امروز تقریبا یک سال از جنگ اقتصادی با ابعاد پیچیده تری علیه کشور می‌گذرد و دشمن تمام حیله‌های خود را برای فشار اقتصادی علیه ملت به کار گرفته است. ما نیز باید با تمام قوا، در مقابله با این حرکت ظالمانه و غیر انسانی دشمن برنامه داشته  و عزم جدی برای جلوگیری از اجرای برنامه‌های شوم دشمن داشته باشیم.

وی در ادامه تاکید کرد:‌ امروز دشمن گمان می‌کند که با انسداد منابع برای جلوگیری از سازندگی درکشور، مردم در شرایط سختی قرار گرفته و برای مقابله با حاکمیت به میدان می‌آیند. وزارت امور اقتصادی که تولیت تامین منابع اقتصادی کشور را بر عهده دارد تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با اشاره به راهکارهای مقابله با فشار اقتصادی دشمن بیان کرد: در این شرایط یکی از راههای تامین منابع سرمایه گذاری مستقیم خارجی است. آمارها نشان می‌دهد که در ۷ ماه اول سال جاری  نسبت به مدت مشابه سال گذشته سرمایه گذاری مستقیم خارجی حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است.

دژپسند در ادامه با اشاره به لزوم تسهیل تجارت و صادرات و تامین مالی فاینانس در شرایط کنونی بیان کرد: اعطای تسهیلات از جانب بانک‌ها در شرایط کنونی می‌تواند به اقشار مختلف جامعه و فعالیت بخش خصوصی برای توسعه زیر ساختها موثر باشد. یکی از برنامه‌های اصلی وزارت‌خانه اصلاح نظام بانکی است و خوشبختانه موفق شدیم برنامه‌ی جامع اصلاح نظام بانکی را آماده و به رئیس جمهور تقدیم کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.