چهارشنبه, 2 مهر 1399 :: Wednesday, 23 September 2020
 
کد خبر: 74424

جمهوریخواهان خواستار تعلیق آموزش نیروهای عربستان در آمریکا شدند

جمهوریخواهان خواستار تعلیق آموزش نیروهای عربستان در آمریکا شدند
به دنبال حادثه تیراندازی پایگاه هوایی فلوریدا، چند نماینده جمهوریخواه روز یکشنبه خواهان تعلیق آموزش نیروهای عربستان در آمریکا شدند.  
پایگاه خبری ریشه

"مت گیتس" نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا و سناتور "لیندسی گراهام" با حضور در برنامه گفت وگوی سیاسی اعلام داشتند: پس از اینکه یک شهروند سعودی با تیراندازی در پایگاه هوایی فلوریدا باعث کشته شدن تعدادی از کارآموزان در این پایگاه شد، پنتاگون باید موقتاً آموزش نیروهای سعودی را متوقف کند.  
گیتس به عنوان نماینده ایالت فلوریدا در برنامه گفت وگوی سیاسی شبکه‌ ای.‌بی‌.‌سی گفت: ما باید برنامه‌های آموزشی به خارجیان را متوقف کنیم؛ ما تا زمانی که در روند بررسی این حادثه کاملاً مطمئن نشویم نباید با پذیرش دانشجویان تازه وارد سعودی موافقت کنیم.  
سناتور گراهام نیز به عنوان نماینده ایالت کارولینا، گفت: عربستان سعودی به عنوان متحد ما به حساب می‌آید اما اینجا واقعاً چیز بدی وجود دارد. اساساً، ما باید در برنامه آموزش نیروهای خارجی تأمل و ارزیابی‌های دقیقی انجام دهیم.  
"مارک اسپر" وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه در پی تیراندازی اخیر به یک پایگاه هوایی در فلوریدا، خبر تشدید تدابیر امنیتی در پایگاه‌های این کشور را اعلام کرد.  
اسپر تأکید کرد که به نیروهای مسلح آمریکا دستور داده است؛ موارد امنیتی در پایگاه‌های نظامی و روند گزینش نظامیان خارجی را که برای مأموریت‌های آموزشی به آمریکا می‌آیند، مورد بازنگری قرار دهند.  
سخنان اسپر به حادثه روز جمعه در پایگاه هوایی نیروی دریایی آمریکا در فلوریدا اشاره داشت که در جریان آن، یک شهروند عربستانی این پایگاه را به گلوله بست و بر اثر آن چهار نفر از جمله عامل تیراندازی کشته و هشت تن زخمی شدند.  
وزیر دفاع آمریکا گفت که از مقام‌های ارشد دفاعی آمریکا خواسته است؛ برای همه اقدامات احتیاطی لازم برای تضمین امنیت تأسیسات نظامی این کشور اطمینان کسب کنند.  

 

منبع : بلومبرگ

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.