• افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    رئیس مرکز حقوق شهروندی یمن با اشاره به افزایش آمار کودکان کار در یمن افزود عربستان و امارات در برابر چشمان جهانیان، زشت‌ترین جنایات را مرتکب شده اند، اما حکومت‌های متمول توانسته اند دهان جهانیان را ببندند.
يكشنبه, 30 شهريور 1399 :: Sunday, 20 September 2020
 
کد خبر: 74418

زندان رفتن شیخ زکزاکی به معنای کشتن اوست

زندان رفتن شیخ زکزاکی به معنای کشتن اوست
مدیر عامل سازمان کانون همبستگی فرزندان شاهد با بیان اینکه ۳ فرزند شیخ زکزاکی در راهپیمایی روز جهانی قدس شهید شدند، گفت: زندان رفتن شیخ زکزاکی به معنای کشتن اوست، باید حمایت حداقلی از این جریان انجام بدهیم سکوت ما برای ما مسئولیت ایجاد می‌کند و باید در قبال آن پاسخگو باشیم.
پایگاه خبری ریشه

شست خبری چهارمین سال جنایت زاریا و مطالبه آزادی شیخ ابراهیم زکزکی رهبر شیعیان نیجریه و تبیین برنامه‌های حمایتی مورد نظر، امروز با حضور سهیلا زکزاکی(دختر شیخ ابراهیم زکزکی)، دکتر ناصر (پزشک معالج ایشان از نیجریه) و حسن بالا ( مسئول دفتر شیخ زکزاکی در ایران) در «سازمان مردم نهاد کانون همبستگی فرزندان شاهد» برگزار شد.

در آغاز مراسم حسین عامریان مدیر عامل سازمان مردم نهاد کانون همبستگی فرزندان شاهد، گفت: ما مرز جغرافیایی نداریم و همه کنار هم قرار داریم و وظیفه داریم از شیعیان دفاع کنیم.

وی افزود: ما باید آنچه در توان داریم به کار گیریم و از حریم امت اسلام و شیعیان باشیم و امید است بتوانیم نقش خود را ایفا کنیم.

عامریان با اشاره به آخرین وضعیت شیعیان نیجریه، بیان کرد: شیخ زکزاکی شخصیت خیری داشت که توانست مردم نیجریه را جذب و در حوزه‌های مختلف فعالیت جدی داشته باشد و مجموعه خود را به سمت فضای نظامی پیش نبرد بلکه سعی کرد وحدت بین شیعه و سنی ایجاد کند که اینها با منافع عربستان و آمریکا در تضاد بود و به این دلیل شروع به کشتار کردند که ۳ فرزند شیخ نیز در این جهت شهید شدند.

زندان رفتن شیخ زکزاکی به معنای کشتن اوست

مدیر عامل سازمان کانون همبستگی فرزندان شاهد با بیان اینکه ۳ فرزند دیگر شیخ زکزاکی نیز در راهپیمایی روز جهانی قدس شهید شدند افزود: زندان رفتن شیخ زکزاکی به معنای کشتن اوست، باید حمایت حداقلی از این جریان انجام بدهیم سکوت ما برای ما مسئولیت ایجاد می‌کند و باید در قبال آن پاسخگو باشیم.

عامریان ادامه داد: آنچه ما را به سمت این فعالیت وادار می‌کند نگاه و موضع انقلابی نسبت به نیجریه است حرکت شیخ زکزاکی بدون داشتن یک فشنگ در دست یک انقلاب فرهنگی است که به دل‌ها نفوذ کرده است. شیخ زکزاکی می‌خواهد دل‌ها را منقلب کند و در این جنگ نرم یکی از افسران است. اگر ما از اینگونه افراد حمایت نکنیم نه تنها به ملت نیجریه خیانت کرده ایم بلکه به جریان‌ها و پتانسیل‌های مختلف در کشور‌ها خیانت کرده ایم و ممکن است بسیاری از انگیزه‌ها هدر برود.
وی افزود: مستضعفین جهان ایران را مأمن خود می‌دانند و اگر این جایگاه حفظ نشود ما به انقلاب خیانت کرده ایم در این باره مسلما باید هزینه‌هایی پرداخت شود برای اینکه این هزینه پرداخت نشود باید همه یکصدا باشند ما باید در این قضیه منافع امت اسلامی را در نظر بگیریم و اگر می‌خواهیم امت امام زمان باشیم باید لوازم آن را فراهم کنیم.

مدیر عامل سازمان کانون همبستگی فرزندان شاهد گفت: دلیل اینکه NGo فرزندان شهدا در این قضیه ورود کرد آن  است که شیخ زکزاکی پدر ۶ شهید هستند و ما در اینجا یک قدم کوچک برداشته ایم و انتظار داریم دولت نیز وارد شود نگاه ما انقلابی است و باید منافع ملی را دید.

وی گفت: ما در این باره نامه‌های خطاب به مسئولان کشورمان ارسال کرده‌ایم و درخواست کردیم که آن‌ها ورود کنند و سکوت آن‌ها برای ما قابل پذیرش نیست و باید از این جریان حمایت کنیم.
عامریان افزود: نامه‌ای هم به کشور‌هایی که فکر می‌کنیم تاثیر گذار باشند مثل اردوغان نخست وزیر ترکیه، نخست وزیر مالزی، رئیس جمهور روسیه و چند نهاد بین المللی در خصوص حقوق بشر و کنوانسیون‌های بین المللی در خصوص شیعیان نیجریه و شخص شیخ زکزاکی مکاتبه کرده ایم وخواسته ایم نقش خود را در این باره ایفا کنند.

روایت یک وحشی‌گری
به گزارش میزان، در ادامه این مراسم سهیلا زکزاکی گفت: ۴ سال قبل در دسامبر ۲۰۱۵ ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله و سپس محل اقامت شیخ و دارالرحمه حمله کرد آن‌ها به نحو غیر انسانی بیش از ۱۰۰۰ انسان بی گناه که در میان آن‌ها ۲۹۷ زن، ۲۳ خانم باردار، ۵۴۸ مرد و ۱۹۳ کودک بود را قتل عام کردند. ۳۹ خانواده به طور کامل کشته شدند آن‌ها همچنین اعمال شنیع بسیاری را از جمله سوزاندن ساختمان‌ها و انسان‌ها به صورت زنده زنده و کشتن نوزادان انجام دادند.

 
وی افزود: همه این وحشی گری‌ها آنچنان که ارتش ادعا کرده است یک واکنش به ادعای تلاش قتل رئیس ارتش بوده که اکنون از همیشه روشن‌تر است که این صرفا یک اقدام طراحی شده و مدیریت شده برای کشتن شیخ زکزاکی و بسیاری از پیروان وی بوده است تا شاید این اقدام منجر به پایان نهضت اسلامی نیجریه بشود.
 
دختر شیخ زکزاکی گفت: پس از آن حادثه شیخ زکزاکی، همسر او خانم مالاما زینت و بسیاری از دیگر افراد به صورت غیر عادلانه‌ای دستگیر شدند و حکومت راه اقدامات قانونی برای آزادی ایشان را بسته نگه داشته است و در جریانات اعتراضات و اجتماعات مسالمت آمیز مختلفی که توسط دوستداران نهضت برقرار شده است اقدام به کشتن تعداد زیادی از مردم نموده و حتی گاهی گروه‌هایی را برای قصابی کردن مردم مزدور خود کرده است.

سهیلا زکزاکی گفت: در دسامبر ۲۰۱۶ یک دادگاه عالی در نیجریه تعیین کرد که دستگیری شیخ زکزاکی و همسرش غیر قانونی بوده و دستور آزادی فوری غیر مشروط ایشان را صادر کرد که به نحو بی شرمانه‌ای توسط حکومت با آن مخالفت شد. حدود دو سال پس از آن حکومت محلی کادونا آن‌ها را به خاطر گناهان دروغینی متهم کرد که این صرفا یک تاکتیک برای کشتن تدریجی آن‌ها است.

وی ادامه داد: وضع سلامتی آن‌ها هر روز در حال افول است چرا که آن‌ها در حادثه زاریا به سختی مجروح شدند و این مشکلات همچنان ادامه دارد و برای حکومت هم کاملا روشن است مشکلات شیخ منجر به چند مرتبه سکته ایشان شده و وضع همسرش به گونه‌ای است که دیگر نمی‌تواند به درستی راه برود.

دختر شیخ زکزاکی ادامه داد: اخیرا کشف شد که شیخ علاوه بر مشکلات متعدد دیگری که دارد دچار مصدومیت سرب و کادمیم شده است این منجر به فشار ببیشتری بر حکومت شد که بعد از آن که مشخص شد که آها نمی‌توانند درمان مناسب را در نیجریه به سرانجام برسانند اجازه یک سفر درمانی به هند را برایشان صادر کردند سفری که کاملا تحت نظارت سازمان امنیت نیجریه بود و متاسفانه توسط مسئولین امر دچار خرابکاری شد به گونه‌ای که بدون هیچ درمانی به نیجریه برگشتند.

سهیلا زکزاکی اظهار کرد: بیش از ۴ ماه از برگشت آن‌ها می‌گذرد و در این مدت اجازه هیچ گونه درمانی داده نشده و حتی حق قانونی ویزیت پزشک و مشاورین ایشان نیز سلب شده است. برای اینکه اوضاع از این هم خرابتر بشود به جای اینکه حکومت اجازه درمان بدهد متاسفانه همان دادگاه که حکم درمان فوری ایشان را صادر کرده بود در ۵ دسامبر ۲۰۱۹ دستوری صادر کرده است که ایشان به زندان مرکزی ایالت کادونا منتقل شود.

بی‌اطلاعی خانواده
وی اظهار کرد: مایه تعجب آنکه همان روز آن‌ها را منتقل کردند و ما اکنون از وضعیت ایشان در زندان بی اطلاعیم.

دختر شیخ زکزاکی گفت: تصمیم انتقال ایشان به زندانی که بسیاری از زندانیان آن پس از آزادی دارای مشکلات جدی سلامتی بوده اند یک وضعیت بسیار خطرناک به حساب می‌آید لذا اکنون فشار بیشتری بر حکومت نیجریه لازم است تا ایشان را بدون شرط آزاد کنند و به این ظلم غیر انسانی خاتمه دهند.
 

به گزارش میزان، در ادامه این نشست خبری دکتر ناصر عمر صافه دکترای شیخ زکزاکی به تشریح وضعیت و سلامت شیخ زکزاکی اشاره کرد و گفت: با توجه به سخنان دختر شیخ زکزاکی او را به زندان فوری اعزام کردند زندانی که هر کس از آنجا بیرون آید با مشکلات جسمانی فراوانی رو به رو می‌شود من خودم آنجا بودم و تمام مشکلات را لمس کردم.

دکتر ناصر ادامه داد: من که عضو تیم درمانی او بودم تحت فشار زیادی با من برخورد سخت می‌شد به طوری که ۴ نفر از هم کاران من آنجا کشته شدند آن‌ها با اسلحه‌های سرد و گرم مرا مور د ضرب و شتم قرار می‌دادند و من از نظر جسمی مدت‌ها تحت فشار بودم آن‌ها به من می‌گفتند تو باید شکر گزار باشی که از زندان کادونا زنده بیرون آمده‌ای.
 
وی افزود: بنده که تخصص سم شناس دارم و دیگر پزشکان وضعیت شیخ را بررسی کرده‌ایم مسمومیت ناشی از سرب و آلاینده‌ها و عناصر شیمایی در او دیده می‌شود، چشم چپ او، گردن و در سر او عناصر مسمومیت وجود دارد و ۷ نوع بیماری در وجود شیخ زکزاکی شناسایی شده و ۶ نوع بیماری در همسر وی دیده شده است که حتما باید مداوا شوند اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

دکتر ناصر ادامه داد: وضعیت سلامت شیخ زکزاکی و همسر او خوب نیست حتی نمی‌تواند حرکت کند با این حال باید به دادگاه می‌رفت اما با وجود اینکه پزشکان همه گفتند درمانی که برای او صورت گرفته خوب نیست. هنوز او را به بیمارستان مجهزتر اعزام نکرده اند و دولت نیجریه این اجازه را به ما نداده است.

وی گفت: اثرات شیمایی و مسمومیت سرب به خاطر تجهیزات زندان است که او را بسته بودند و گلوله‌هایی که در دست و سر او وجود دارد به طوری که میزان مسمومیت در خون او بالا رفته و  سی تی اسکن و عکس‌های جمجمه‌ای از شیخ به شما نشان می‌دهم دلالت بر این موضوع دارد.

دکتر ناصر گفت: با تمام این رفتار‌های خصمانه ۴۳ گلوله در سر او، ۹ گلوله در دست او و بالای سر او پیدا شده است و هر کس دیگری جای او بود قطعا از بین می‌رفت اما زنده ماندن شیخ زکزاکی اینک معجزه است.

وی در پایان گفت: من به عنوان عضوی از تیم پزشکی شیخ زکزاکی این را از دولت نیجریه نمی‌پذیریم و درخواست می‌کنیم رفتار خصمانه علیه ایشان را متوقف کند.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.