پنجشنبه, 23 مرداد 1399 :: Thursday, 13 August 2020
 
کد خبر: 74334

معاون وزیر راه: دولت برای نوسازی بافت فرسوده بسیج شد

معاون وزیر راه: دولت برای نوسازی بافت فرسوده بسیج شد
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه دولت برای نوسازی بافت فرسوده بسیج شده است، گفت: ‌هرگونه سرمایه‌گذاری در طرح بازآفرینی را تضمین می‌کنیم.
پایگاه خبری ریشه

سیدمحمد پژمان در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در نمایشگاه بین‌المللی مشهد اظهار داشت: در حال حاضر، مهم‌ترین موضوع در دستور کار دولتمردان، رونق بخشی به اقتصاد کشور است، زیرا فشار دشمن، برای به رکود رساندن فعالیت‌های اقتصادی ماست که مشکلات زیادی در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده و ما باید این فضا را به هم بزنیم.

وی افزود: بخش مسکن و ساختمان، کمترین وابستگی را به بیرون کشور دارد و رونق بخشی و تحرک دادن به آن راحت‌تر است، اشتغال بالایی هم در این بخش به‌کارگیری شده پس باید این عرصه را بیش از گذشته فعال کرده و به کمک اقتصاد کشور بیاوریم.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه قبلا بخش ساختمان و مسکن یک سوم سهم اقتصاد کشور را عهده‌دار بود که می‌توان این سهم را در این شرایط افزایش داد، در مورد بافت‌های فرسوده گفت: مخاطرات و کمبودهای رفاهی که متوجه ساکنان بافت‌های فرسوده است ایجاب می‌کند که ظرفیت‌ها را برای نوسازی بسیج کنیم. دولت اقدامات ویژه‌ای را در این حوزه ارائه کرده که با اقدامات مدیریت شهری، تکمیل شده است.

پژمان در مورد انتظارات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از مدیریت شهری نیز بیان داشت: سرمایه‌گذار بخش خصوصی انتظار دارد بروکراسی اداری موجود برای انجام مراحل توافقات، وجود نداشته باشد و در مرحله بعد هم، با تغییر مدیریت‌ها، قراردادهای آنها محترم شمرده شده و با ناملایمات و نا امنی مواجه نشوند.

معاون وزیرراه وشهرسازی ادامه داد: در انتها نیز سرمایه‌گذاران انتظار دارند در تعریف پروژه‌ها و محاسبات مالی آن، دغدغه‌های سرمایه‌گذاران مورد توجه قرار گیرد.

پژمان در ادامه با تاکید بر اینکه سیاست محوری ما این است که همه کارها از جمله بازآفرینی شهری، از تکالیف مدیریت شهری بوده و دولت در این حوزه سیاست‌گذاری می‌کند، تصریح کرد: راه‌اندازی سازمان باز‌آفرینی و تشکیل دفاتر تسهیل‌گری در مشهد به صورت  100 درصد مورد حمایت ما بوده و نباید اداره کل راه و شهرسازی در این حوزه دخالت کند، اگر هم مغایرتی در اداره کل راه و شهرسازی برای این موضوع باشد، متذکر خواهیم شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر، دولت، سرمایه و سود سرمایه‌گذاران خارجی را که در پروژه‌های مختلف کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند، تضمین می‌کند.

پژمان گفت: مشهد ظرفیت و پتانسیل‌های بالایی برای انجام‌ پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف مانند فرودگاهی، قطار، مترو، حمل و نقل عمومی، سکونتگاه‌های غیررسمی و ..دارد، زیرا در حال حاضر همه نیازهای زائران و مجاوران، با پروژه‌های اجرا شده برطرف نشده است و جای کار بسیاری برای ورود سرمایه‌گذاران باقی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.