• افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    افزایش آمار کودکان کار در یمن و بستن دهان جهانیان

    رئیس مرکز حقوق شهروندی یمن با اشاره به افزایش آمار کودکان کار در یمن افزود عربستان و امارات در برابر چشمان جهانیان، زشت‌ترین جنایات را مرتکب شده اند، اما حکومت‌های متمول توانسته اند دهان جهانیان را ببندند.
يكشنبه, 30 شهريور 1399 :: Sunday, 20 September 2020
 
کد خبر: 74322

اعلام آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی در ۱۰ هزار شعبه اخذ رأی

اعلام آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی در ۱۰ هزار شعبه اخذ رأی
رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور گفت: اعلام آمادگی کرده‌ایم در ۱۱ استان که شامل ۱۰ هزار شعبه انتخاباتی می‌شود همه فرآیند انتخابات را اعم از احراز هویت رأی دهندگان، اخذ و شمارش آراء به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.
پایگاه خبری ریشه
امیر شجاعان امروز شنبه در حاشیه آخرین روز نام‌نویسی از نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم در ستاد انتخابات کشور گفت: اعلام آمادگی کرده‌ایم در ۱۱ استان که شامل ۱۰ هزار شعبه انتخاباتی می‌شود همه فرآیند انتخابات را اعم از احراز هویت رأی دهندگان، اخذ و شمارش آراء بصورت الکترونیکی برگزار کنیم.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک وزارت کشور تصریح کرد: همچنان برای تحقق هدف مزبور در حال رایزنی با شورای نگهبان هستیم و این شورا تنها نهادی است که باید مجوز برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی را صادر کند.

 عبدالرضا رحمانی‌فضلی نیز عصر روز گذشته در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع خبرنگاران درباره اقدامات صورت گرفته در بحث انتخابات الکترونیک گفت: تقریبا همه فرآیند‌های انتخاباتی بجز در بخش اخذ و شمارش آراء، الکترونیکی است.

 
وزیر کشور با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات که الکترونیکی شده احراز هویت است،تاکیدکرد: همواره عمده‌ترین نگرانی  برای نامزد‌ها احراز هویت است زیرا امکان تخلف و اشتباه وجود دارد، مثلا اینکه با یک شناسنامه چند بار رای دهند و از شناسنامه غیر یا تقلبی و فرد فوت کرده استفاده کنند.
 

وی ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری از این دستگاه‌های الکترونیک برای رای گیری استفاده کردیم. در این مرحله هم به توافق رسیدیم از این دستگاه‌ها با تغییرات که کامل‌تر شده و گزارش گیری بهتری می‌توان کرد، استفاده کنیم.

رحمانی فضلی تاکید کرد: در انتخابات شورا‌ها در ١۴٠شهر بصورت الکترونیکی ثبت نام و شمارش آرا انجام شد. حداکثر ظرف ٢ساعت با توجه به اینکه تعداد نامزد‌های شورا‌ها خیلی زیاد است، همه نتایج را دادیم. در طول این دو سال برای نظام پزشکی، نظام مهندسی و اتاق بازرگانی این کار را عملیاتی کردیم و باهیچ اشکالی و تخلفی مواجه نبودیم و اگر توافق شورای نگهبان جلب شود یا در ١١استان که ١۴٠حوزه می‌شود یا حوزه‌های مختلف در استان‌های مختلف را برای برگزاری انتخابات الکترونیک مبنا قرار می‌دهیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: منتظر هستیم همکاران فنی ما و شورای نگهبان در این زمینه به توافق نهایی برسند و برای این کار تا اسفند فرصت داریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.