جمعه, 24 مرداد 1399 :: Friday, 14 August 2020
 
کد خبر: 74313

مشکل دپوی ۱۵۰۰ کانتینر برنج در گمرک رجایی حل نشد

مشکل دپوی ۱۵۰۰ کانتینر برنج در گمرک رجایی حل نشد
درحالی سخنگوی ستاد تنظیم بازار از حل مشکلات مربوط به دپو ۱۵۰۰ کانتینر برنج خبر داده بود که ظاهرا هنوز مشکل این محموله‌ها برطرف نشده است.
پایگاه خبری ریشه

چند روز قبل با مطرح شدن دپو 1500 کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی مسئله از سوی نهادهای مختلف از ستاد تنظیم بازار پیگیری شد. در حال حاضر ممنوعیت فصلی واردات برنج برای حمایت از تولید داخل برداشته شده و با توجه به نیاز بازار نهادهای متولی بدنبال تعیین تکلیف این کالای اساسی دپو شده در گمرک و بنادر هستند.

در همین راستا رئیس سازمان ملی استاندارد کشور با بیان اینکه  وقتی کالایی در گمرک می‌آید تا زمانی که دستگاه‌های نظارت کیفیت مانند استاندارد اجازه صدور گواهی انطباق را به آنها ندهند نباید اجازه ترخیص صادر شود، بیان کرد: وقتی کالاها به اجبار باید در آنجا بماند به معنای دپوی کالا نیست که در آنجا مانده و به ناحق انبار شود.

وی گفت: در حال حاضر سازمان‌ ملی استاندارد در حال بررسی این 1500 کانتینر است و به محض اینکه هرکدام از سازمان ملی استاندارد گواهی انطباق دریافت کنند از گمرک ترخیص می‌شود.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم، گفته بود، صورت جلسه سه جانبه به استناد اختیارات تفویض شده از سوی شورای عالی استاندارد به وزارت صمت، سازمان استاندارد و دستگاههای تخصصی ذیربط (وزارت جهاد) صرفا در خصوص درصد شکستگی محموله برنج به امضا رسیده و در حال ابلاغ به گمرک است.

وی گفت: بر اساس این مصوبه صرفا درصد شکستگی برنج بر اساس استاندارد سابق اعمال می‌گردد و سایر شاخصهای استاندارد برنج مطابق مصوبه شورای عالی استاندراد در حال اجرا می‌باشد.

این مقام مسئول گفت: پس ابلاغ مصوبه به گمرک حداکثر تا سه شنبه عملیات ترخیص برنج از بنادر کشور با سرعت انجام خواهد شد. این در حالی است که پیگیری ها از گمرک شهید رجایی نشان می دهد این مشکلات همچنان پابرجاست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.