سه شنبه, 28 دى 1400 :: Tuesday, 18 January 2022
 
کد خبر: 73734

نجات ۱۰۷ مهاجر غیرقانونی در سواحل لیبی

 نجات ۱۰۷ مهاجر غیرقانونی در سواحل لیبی
نیروی دریایی لیبی اعلام کرد در دو عملیات جداگانه در ساحل غربی این کشور ۱۰۷ مهاجر غیرقانونی را نجات داده است.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی نیروی دریایی لیبی اعلام کرد نیرو‌های گارد ساحلی در نخستین عملیات امداد و نجات خود، ۵۷ مهاجر غیرقانونی را در سواحل طرابلس نجات دادند. همین نیرو‌ها در عملیات امداد و نجات دوم توانستند ۵۰ مهاجر غیرقانونی از ملیت‌های مختلف آفریقایی را نجات دهند.

مهاجران نجات یافته به مرکز پذیرش آوارگان در طرابلس منتقل شدند. روز گذشته نیروی دریایی لیبی اعلام کرده بود که در پنج عملیات جداگانه در ساحل غربی، ۳۸۳ مهاجر غیرقانونی را نجات داده است.

۲۲ نوامبر، سازمان بین المللی مهاجرت (OIM) از اتحادیه اروپا و اتحادیه آفریقا خواست تا در نحوه برخورد با مهاجران غیرقانونی در لیبی تغییرات فوری اعمال کنند.

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرده بیش از ۸۶۰۰ مهاجر غیرقانونی به بازداشتگاه‌هایی در لیبی منتقل شده اند که از قبل پر از زندانی بودند و در آن‌ها جایی برای زندانیان بیشتر وجود نداشت. سازمان ملل متحد نیز شرایط غیرقابل قبول، نقض حقوق بشر و ناپدید شدن افراد را در لیبی محکوم کرده است.

هزاران مهاجر غیرقانونی که اغلب آفریقایی هستند به طور مرتب سعی می‌کنند از دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند. لیبی با توجه به نبود امنیت و هرج و مرج از زمان اعتراضات مردمی که به سرنگونی معمر قذافی، دیکتاتور پیشین لیبی در سال ۲۰۱۱ منجر شد‏ به محلی برای آغاز حرکت مهاجران غیرقانونی به سوی کشور‌های اروپایی تبدیل شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.