سه شنبه, 24 تير 1399 :: Tuesday, 14 July 2020
 
کد خبر: 73389

امشب کمک معیشتی ۲۰ میلیون نفر واریز می‌شود

امشب کمک معیشتی ۲۰ میلیون نفر واریز می‌شود
واریز کمک معیشتی برای ۲۰ میلیون نفر از ۶۰ میلیون جامعه هدف، از امشب آغاز می‌شود و باقی مانده این افراد تا اوایل هفته آینده به صورت کامل کمک معیشتی خود را دریافت خواهند کرد.
پایگاه خبری ریشه
همزمان با افزایش نرخ بنزین از بامداد ۲۴ آبان، مقرر شده تا پول حاصل از افزایش قیمت بنزین به حدود ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار (بیش از ۶۰ میلیون نفر) که در گروه هدف قرار دارند، پرداخت شود.
این کمک معیشتی برای تقویت سبد خانوار‌های کم درآمد از سوی دولت پرداخت می‌شود، مبلغ طرح حمایت معیشتی بر مبنای بُعد خانوار  است در حالی که یارانه نقدی بر مبنای هر فرد پرداخت می‌شود.
به خانوار‌های تک نفره ۵۵ هزار تومان، ۲ نفره ۱۰۳ هزار تومان، ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان پرداخت خواهد شد.
حسن روحانی رئیس جمهور عصر روز گذشته در جلسه هیات دولت گفت: اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوار‌های متوسط و کم درآمد است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند.
وی افزود: برای این کار ۳ راه بیشتر نداریم، یا باید مالیات مردم را افزایش دهیم و از محل درآمد حاصل از آن پرداخت‌ها را انجام دهیم، یا باید نفت بیشتری صادر کنیم و از محل آن این هزینه‌ها را تامین کنیم و یا باید از یارانه‌ها بکاهیم و از محل آن به خود مردم نیازمند برگردانیم.
روحانی تاکید کرد: در محاسبات به اینجا رسیدیم که ۶۰ میلیون نفر از جامعه ما، نیازشان از آن ۲۲ تا ۲۳ میلیون بیشتر است و لازم است به ۶۰ میلیون نفر که حدود ۱۸ میلیون خانوار می‌شود، ماهیانه کمک کنیم.
به گفته وی پرداخت کمک معیشتی از سوی وزارت رفاه به حدود ۲۰ میلیون جمعیت، معادل یک سوم جمعیت ۶۰ میلیون نفر، امروز آغاز می‌شود، در نوبت بعدی تا پایان هفته، ۲۰ میلیون نفر دیگر نیز کمک معیشتی خود را دریافت خواهند کرد. اوایل هفته آینده ۲۰ میلیون نفر باقی مانده از جامعه هدف وجه حمایتی دولت را دریافت خواهند کرد.
رئیس جمهور یادآوری کرد: اگر بعد از پرداخت هفته آینده، افرادی بودند که خودشان را نیازمند می‌دانند و در این لیست نبودند، می توانند به مرجع این طرح یعنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.
با این تفاسیر واریز بسته معیشتی ۲۰ میلیون از ۶۰ میلیون نفر نیازمند شناسایی شده از سوی وزارت رفاه از امشب آغاز می‌شود و تا اوایل هفته آینده تمامی افراد که نیازمند شناخته شده اند سری اول کمک معیشتی را دریافت می‌کنند. سایر افراد در صورت جای نگرفتن در لیست وزارت رفاه می‌توانند نسبت به این موضوع اعتراض کنند و پس از ابراز صلاحیت در لیست دریافت کمک معیشتی قرار خواهند گرفت.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.