سه شنبه, 24 تير 1399 :: Tuesday, 14 July 2020
 
کد خبر: 73232

نگرانی مسلمانان انگلیس از افزایش اسلام هراسی

نگرانی مسلمانان انگلیس از افزایش اسلام هراسی
 پایگاه مترو در گزارشی ضمن اشاره به افزایش اسلام هراسی در انگلیس، می‎گوید که دولت و احزاب انگلیس در تشدید این موضوع نقش دارند.
پایگاه خبری ریشه

زنان مسلمان در انگلیس می‌گویند پس از آنکه بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور وعده خود را مبنی بر تحقیق درباره تفکرات اسلام هراسی در حزب محافظه کار اجرایی نکرد، بیم آن دارند که جرایم ناشی از نفرت و نژادپرستی علیه آنان به چالش کشیده نشود.

به گزارش پایگاه مترو، جانسون متعهد شده بود تا در جریان مذاکرات در ماه ژوئن در خصوص اسلام هراسی به همراه سایر اعضای حزب محافظه کار تحقیق کند. مسلمانان در سراسر  انگلیسخواستار تحقیق مستقل در خصوص اسلام هراسی شدند.

این در حالی است که جانسون به تازگی اعلام کرد تحقیق ویژه درباره اسلام هراسی انجام نخواهد گرفت و در ازای آن تحقیق در مورد انواع مختلف تعصبات صورت می‌گیرد.

سیما اقبال، مدیر مرکز صدای زنان علیه اسلام هراسی می‌گوید "تصمیم بوریس جانسون این پیام را به وضوح بیان می‌کند که مسلمانان هیچ اهمیتی برای مقام‎های این کشور ندارند."

وی در ادامه گفت، " این در حالی است که حزب محافظه کار تصمیم گرفته است تا اتهامات " مشابه، اما متضاد " را برای مخالفت با جانسون به کار بگیرد اما این تصمیم تنها به عنوان یک تاکتیک انحرافی قابل درک است و تلاشی برای قرار دادن جوامع مذهبی اقلیت در برابر منافع سیاسی به شمار می‎رود."

 

فاطیما راجینا، محقق درباره جوامع مسلمان در انگلیس می‎گوید که دولت این کشور در "فعال کردن تفکرات اسلام هراسی " نقش دارد.

وی درباره عهدشکنی بوریس جانسون، می‌گوید "عدم موفقیت حزب محافظه کار در انجام تحقیق در خصوص تفکرات اسلام هراسی جایی برای تعجب باقی نگذاشته چرا که این شکست با عدم احترام به مسلمانان ساکن انگلیس کاملاً سازگار است."

راجینا در ادامه می‌گوید، "مسلمانانی که در این کشور زندگی می‌کنند برای دولت انگلیس از هیچ اولویتی برخوردار نیستند. نگرانی جامع مسلمانان مسئله‌ای برای سیاستمداران انگلیسی نیست اما این در حالی است که از دریچه قانوگذاری امنیتی و مقابله با افراط گرایی، مسلمانان در اولویت قرار می‌گیرند."

 

وی همچنین تاکید می‎کند که موضوع اسلام هراسی به طور گسترده در جامعه انگلیس ریشه دوانده است و انجام تحقیقات در خصوص ریشه یابی اسلام هراسی نباید به خودی خود به عنوان انجام ماموریت تلقی شود.

 

منبع :پایگاه مترو

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.