جمعه, 20 تير 1399 :: Friday, 10 July 2020
 
کد خبر: 73226

جهانگیری: احیای دریاچه ارومیه احیای هویت کشور است

جهانگیری: احیای دریاچه ارومیه احیای هویت کشور است
معاون اول رئیس جمهوری گفت: احیای دریاچه ارومیه احیای هویت و پیکره کشور است.
پایگاه خبری ریشه

اسحاق جهانگیری عصر پنجشنبه در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه تجربه خوبی در راستای احیای تالاب ها و دریاچه های کشور است افزود: دولت به دنبال آرامش و توسعه کل کشور به ویژه حوضه دریاچه ارومیه است و تمام برنامه‌ریزی‌ها را نیز در این خصوص انجام می‌دهد.

 

 

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۴ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال به غیر از منابع داخل دستگاهی برای احیای دریاچه هزینه شده است ادامه داد: اقدامات  سخت افزاری در راستای احیای دریاچه ارومیه می بایست به پایان رسد و در این حوزه بیش از ۳ هزار میلیارد تومان به جز تامین اعتبار پروژه های دستگاه ها هزینه شده است.

جهانگیری با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی نیز اقدامات لازم را با اعتبارات درون‌دستگاهی باید انجام دهند و منتظر تخصیص اعتبار سالانه نباشند خاطرنشان کرد: در حال حاضر دریاچه ارومیه به نماد و شاخص هویتی تبدیل شده و احیا و زوال آن، احیا و زوال بخشی از ایران است.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه آذربایجان غربی میتواند رتبه اول تجارت باشد چرا که از ظرفیت هم مرزی با ۴ کشور همسایه بهره مند است گفت: نیروی انسانی، معدن و ظرفیت های صنعتی در آذربایجان غربی از ظرفیت های مهم اقتصادی و تجاری آن است.

جهانگیری با بیان اینکه ظرفیت های توسعه آذربایجان غربی نامحدود است که نیازمند به کارگیری صحیح است عنوان کرد: تغییرات توسعه در آذربایجان غربی جدی و چشمگیر بوده و یک جریان توسعه ای خیلی قوی در استان شکل گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه طرح های اجرا شده و در حال اجرا در استان گویای روند مثبت توسعه ای است گفت: در این استان تنوع اقوام و مذاهب ظرفیت خوبی است و نیاز است تا از این ظرفیت در مدیریت و توسعه استان استفاده شود.

وی با بیان اینکه در تخصیص آب برای صنعت و گلخانه در حوضه دریاچه ارومیه مشکلی نداریم، ادامه داد: ما به دنبال حل مشکل مردم هستیم و تمام توان خود را در این خصوص به کار می‌گیریم و بنا نداریم که برای مردم مشکل‌آفرین باشیم.

منبع: مهر
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.