جمعه, 20 تير 1399 :: Friday, 10 July 2020
 
کد خبر: 73203

شاهکار اطلاعاتی دیگر در دستگیری یک ابربدهکار بانکی

شاهکار اطلاعاتی دیگر در دستگیری یک ابربدهکار بانکی
دستگیری دانیال زاده یا همان سلطان فولاد توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) بار دیگر مهر تاییدی بر توانمندی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان داشت. این نخستین بار و آخرین باری نیست که مجرمان در نقاط مختلف دنیا اسیر ترفندهای اطلاعاتی و عملیات های پیچیده امنیتی سربازان گمنام امام زمان (عج) می شوند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

شب گذشته خبر دستگیری یکی از ابر بدهکاران بانکی توسط پاسداران گمنام امام زمان (عج) رسانه ای شد این نخستین بار نیست که نیروهای اطلاعاتی کشورمان توانسته اند در خارج از مرزها عناصر متخلف را با ترفندهایی به داخل کشور کشانده و دستگیر کنند.

طی یک دهه اخیر شاید چندین مورد ازدستگیری های این چنینی به وقوع پیوسته باشد که البته چند مورد از آن ها شاخص بوده اند و بیش از دیگران در رسانه ها بازتاب داشته و مورد توجه قرار گرفتند؛ در این گزارش سه مورد از شاهکار های امنیتی و اطلاعاتی اخیر را مورد بررسی قرار می دهیم.

ریگی، شکار در آسمان

سال 88 بود که رسانه ها به صورت گسترده، خبر از دستگیری و بازداشت یک تروریست مورد حمایت آل سعود، اسرائیل و آمریکا را با یک عملیات پیچیده اطلاعاتی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) را دادند.

روزی که قرار بود "عبدالمالک ریگی" دستگیر شود، نماینده آمریکا قرار بود به قرقیزستان سفر کند و همزمان هواپیمایی که  "ریگی"  در آن حضور داشت هم هم به مقصد  "بیشکک"  در حرکت بود و لذا سربازان گمنام امام زمان (عج) با رهگیری این موضوع توانستند این تروریست را دستگیر کنند.

"ریگی" با نام جعلی و گذرنامه افغانی در یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی قرقیزستان در مسیر  "دوبی" به "بیشکک"  در حال پرواز بوده‌ است، که در اسفند ماه 88 در آسمان ایران سه فروند جنگنده  "نهاجا" که از پایگاه هوایی بندرعباس برخاسته بودند، هواپیما را مجبور به فرود در فرودگاه "بندرعباس" کردند.

بلافاصله پس از فرود هواپیما، نیروهای امنیتی ایران مستقیماً به سمت صندلی ریگی و همراهش رفته و آنها را دستگیر کردند، و هواپیمای قرقیزی پس از سه ساعت توقف و دستگیر شدن "عبدالمالک ریگی" ، فرودگاه را ترک کرد.  

عملیات دستگیری ریگی آن چنان با ظرافت و پیچیدگی های خاصی همراه بود که تمام جهانیان را متحیر ساخت و حتی تا مدت ها برخی رسانه های معاند به تکذیب این خبر می پرداختند و آن را یک بازی رسانه ای معرفی می کردند؛ اما در نهایت ریگی در پیشگاه عدالت محاکمه و بخاطر تمام جنایاتی که انجام داد مجازات شد.

روح الله زم، خود فروخته مجازی

نیما یا همان روح الله زم چند سالی با راه اندازی یک کانال تلگرامی به دروغ پراکنی و انتشار اخباری کذب علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، تفرقه افکنی، دروغ پردازی های گسترده، ایران هراسی و هم چنین تشویق به اقدامات خشونت بار مانند آموزش ساخت نارنجک های دستی و ... در فضای مجازی جولان می داد.

مدتی قبل مستندی با نام ایستگاه پایانی دروغ از رسانه ملی پخش شد که نشان از احاطه کامل اطلاعاتی روی این مهره خودفروخته داشت. در این مستند، نشان داده شد که زم به طور کامل در تور اطلاعاتی نیروهای امنیتی ایرانی قرار گرفته است. در این مستند پشت پرده فعالیت های زم  منتشر شد که شوک بزرگی به سرویس های اطلاعاتی جاسوسی و ضد انقلاب که خود را اپوزیسیون می نامند وارد کرد.

به طور کلی  این مستند روایت نفوذ ایران به مراکز اطلاعاتی دشمن بوده است که نشان داد چگونه دستگاه‌های اطلاعاتی کشورمان عناصر دشمن در خارج از کشور را رصد کردند.

اما این پایان ماجرا نبود، 22 مهرماه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای از گرفتار شدن "روح الله زم" سرشبکه سایت معاند و ضدانقلاب "آمدنیوز" در یک عملیات اطلاعاتی هوشمندانه توسط سازمان اطلاعات سپاه و دستگیری وی خبر داد.

در بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است: نامبرده به رغم اینکه تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه و حمایت و پشتیبانی سرویس های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مرتبط با سایر سرویس های اطلاعاتی قرار داشت و به صورت شبانه روزی با روش های پیدا و پنهان و در پوشش های گوناگون و چند لایه ای مورد حفاظت قرار می‌گرفت، در دام فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه افتاد.

دستگیری زم که تحت حمایت شدید دستگاه های اطلاعاتی غربی به خصوص فرانسه قرار داشت موجب شد که این اتفاق از سوی کارشناسان امنیتی متحیر کننده و حرفه ای ارزیابی شود. این عملیات پیچیده سربازان گمنان امام زمان (عج) در اردوگاه ضد انقلاب نیز آتشی انداخت که هنوز متوجه نشده اند که چگونه زم توسط دستگاه اطلاعاتی ایران متوقف شده است و نتوانسته اند تحلیل درستی از این ماجرا ارائه دهند.

سلطان فولاد، جدیدترین شاهکار

عصر چهارشنبه خبر بازداشت یکی از ابر بدهکاران بانکی در رسانه ها منتشر شد. رسول دانیال زاده، که اخیر در جریان رسیدگی به جرایمش از کشور گریخته بود حالا در تور اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار گرفته و به کشور مسترد شده است.

دانیال زاده که روابط آشکار و نهانی با حسین فریدون دیگر محکوم دادگاه پرونده داشت، پس از دستگیری اکبر طبری به خارج از کشور گریخته بود.

وی بیش از 4000 میلیارد تومان بدهی بانکی دارد. حمایت مالی از برخی مدیران بانکی و سرویس گرفتن در تسهیلات بانکی شگرد وی بوده است. شگردی که تنها معوقات او به بانک ملی را از سقف ۳۰۰۰ میلیارد تومان گذرانده است! او با این ترفند منابع لازم برای خرید فولاد کاویان و مجتمع فولاد گیلان بدست آورد و علاوه بر آن املاک و برجهای عظیمی در داخل و خارج بهم زد. دانیال زاده بخش عمده این تسهیلات بانکی را صرف برج سازی در داخل و خارج کشور کرده که از جمله آن برجهای فوق سلطنتی در کامرانیه تهران است!   وی در چندین مورد به پرداخت رشوه به حسین فریدون نیز اعتراف کرده بود.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا در گفت‌و‌گوی تلویزیونی با خبر بیست و سی با اشاره به بازداشت رسول دانیال زاده گفت: وی یکی از محکومان پرونده‌های کیفری بود که قصد مراجعت به کشور را نداشت؛ اما با پیگیری‌های اطلاعاتی و رصدهای مختلف و اقداماتی که سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه پاسداران انجام دادند، پذیرفت که طی یک مسیر هدایت شده به کشور بازگردد.

وی افزود: در رابطه با این فرد، دستگیری در خارج از کشور انجام نشد و هدایت شد که خودش به کشور بازگردد و مراجعت به کشور انجام شد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: بعد از بازگشت به کشور، تحقیقات در بخش‌های مختلف از وی در حال انجام است.

وی تصریح کرد: به لحاظ اینکه قبول کرد به کشور بازگردد و در فرآیند تحقیقات هم همکاری‌های لازم را انجام داده، این فرد و هر یک از متهمان و‌ محکومانی که به دستگاه قضا و‌ جامعه اطلاعاتی کشور اعتماد کنند و به کشور برگردند حتما از ارفاقات و مساعدت‌های قانونی در رسیدگی به پرونده برخوردار خواهند بود.

حالا دانیال زاده در پیشگاه قانون بار دیگر پاسخگوی اعمال خود خواهد بود. دستگیری این ابربدهکار بانکی بدون همکاری سرویس های امنیتی خارجی و یا پلیس اینترپل، نشان از اقتدار و چتر گسترده امنیتی نیروهای اطلاعات کشورمان دارد که از تروریست، مزدور رسانه و ای عامل آشوب تا یک بدهکار بانکی  به راحتی در تور آن ها هستند و چنین افرادی همواره در هراس دستگیری خواهند بود.

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.