سه شنبه, 12 مرداد 1400 :: Tuesday, 3 August 2021
 
کد خبر: 73143

رحیمی: غیر از پلیس و قوه‌قضاییه سایر دستگاه‌ها درباره معتادان متجاهر همراهی ندارند

رحیمی: غیر از پلیس و قوه‌قضاییه سایر دستگاه‌ها درباره معتادان متجاهر همراهی ندارند
رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: فقط پلیس و دستگاه قضایی در این طرح پای کار هستند و دستگاه‌های دیگر در جمع‌آوری معتادان متجاهر همراهی نمی‌کنند.
پایگاه خبری ریشه

سردار حسین رحیمی پیش از ظهر امروز در حاشیه نمایش کشفیات طرح ظفر2 "طرح پلیس مبارزه با مواد مخدر برای شناسایی و دستگیری خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان موارد مخدر در پایتخت" با اشاره به انهدام یک باند بزرگ مواد مخدر، اظهار کرد: اعضای این باد با شگردهای خاص اقدام به قاچاق موارد مخدر می‌کردند.

رئیس پلیس تهران بزرگ با اشاره به کشف یک تن و 307 کیلوگرم مواد مخدر از اعضای این باند گفت: قاچاقچیان در قالب سنگ گرانیت در حال انتقال مواد مخدر از استان فارس به تهران بودند.

این مقام انتظامی افزود: مرحله دوم طرح ظفر با اقدام اطلاعاتی و عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ پس از یک ماه کار اطلاعاتی و با هماهنگی دستگاه قضا به اجرا درآمد و در این طرح با 200 حکم قضایی به 200 مورد فروشندگان مواد مخدر وارد شدیم که نتیجه آن بازداشت 270 خرده‌فروش، کشف 300 کیلو موارد مخدر و جمع‌آوری 900 معتاد متجاهر بلامکان بود که در پاره‌ای از موارد در توزیع مواد مخدر نیز همراهی داشتند.

به گفته رحیمی حدود 15 منزل در طرح فتح 2 شناسایی شده و در شرف پلمب قرار دارد.

وی یادآور شد: پس از آغاز طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر و بازداشت فروشندگان مواد مخدر در مناطقی همچون شوش، مولوی، هرندی، فرحزاد و سایر مناطق پایتخت، این افراد به منازل دیگری در سایر مناطق تهران کوچ کردند اما با آنها با قدرت در هر جایی که باشند برخورد می‌کنیم.

* کشف 500 کیلو قرص متادون در طرح ظفر2

این مقام انتظامی همچنین از توقیف 11 دستگاه خودرو،  کشف 500 کیلو قرض متادون و 155 فقره انواع و اقسام ادوات توزیع و فروش مواد مخدر در طرح مذکور خبر داد.

رحیمی با اعلام خبر انهدام یک باند تهیه و توزیع ماده مخدر گُل در طرح ظفر 2 در این رابطه اظهار کرد: یک باند که تمام مراحل تهیه بذر، تولید و برداشت موارد مخدر گُل را در یک گلخانه در غرب تهران انجام می‌دادند، طی طرح ظفر2 شناسایی و 4 نفر از اعضای این باند بازداشت شدند.

* انهدام باند پرورش مخدر گُل

رئیس پلیس تهران افزود: این افراد بذرها را از کشورهای اروپایی به صورت قاچاق وارد تهران کرده و حتی بذرها را طوری دستکاری کرده و تغییر داده بودند که میزان ماده مخدر تولید شده بسیار بالا رود.

این مقام انتظامی با انتقاد از همکاری سایر دستگاه‌ها در جمع‌آوری معتادان متجاهر، متذکر شد: فقط پلیس و دستگاه قضایی در این طرح پای کار هستند و دستگاه‌های دیگر در جمع‌آوری معتادان متجاهر همراهی نمی‌کنند.

* کشف 15 تن مواد مخدر در تهران بزرگ

رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین با اشاره به کشف 15 تن مواد مخدر از ابتدای سالجاری در پایتخت، از افزایش 42 درصدی کشف موارد مخدر در مدت مذکور نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.