دوشنبه, 18 فروردين 1399 :: Monday, 6 April 2020
 
کد خبر: 73080

‌نشست خبری ربیعی در مناطق زلزله‌زده

 ‌نشست خبری ربیعی در مناطق زلزله‌زده
سخنگوی دولت درباره جزئیات طرح دولت برای اعطای کمک معیشت به ۱۸ میلیون خانوار ایرانی گفت: ‌طرح اجتماعی و معیشتی با ضریب ۳.۲ درصد بخش اعظم دهک‌های جامعه را دربرمی‌گیرد.
پایگاه خبری ریشه

علی ربیعی پس از بازدید از روستای زلزله زده ورنکش میانه و دیدار با آسیب دیدگان این زلزله، با حضور در نشست خبری هفتگی دوشنبه‌ها که این هفته در حسینیه روستای ورنکش میانه برگزار شد، با اشاره به اینکه مردم ایران که در زلزله ها و حوادث گذشته نشان داده است، در این زلزله هم مردم تسلی خاطر مردم خواهد شد، اظهار داشت: در این زلزله شاهد اتحاد ملی و محلی و منطقه ای برای امدادرسانی بودیم.

وی با بیان اینکه همه نیروهای امدادی و مسئولان به موقع در صحنه بودند، افزود: صحبت‌های خانواده ریحانه و زهرا شنیدیم، شیرین زبانی آنها را دیده بودم که گفته بود، باید هم عصبانی باشم، چراکه باید درآینده مملکتم را بسازم. نباید اجازه دهیم رویای ریحانه ها و زهراها زیر آوار بماند.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه بیش از هر دوره‌ای نیاز داریم در کنار هم قرار بگیریم، افزود: باید در کنار هم از دوران تحریم عبور کرده و ایران آباد را داشته باشیم.

ربیعی با بیان اینکه در چند روز آینده با اتمام آواربرداری، برنامه‌های بازسازی را اعلام خواهیم کرد، افزود: از اینجا پیامی دارم به روستاییان که هر خانه‌ای در ورنکش میانه مقاوم سازی شده بود، تخریب نشد و این مقاوم سازی خسارات را کم می‌کند لذا در همه کشور باید نهضت بازسازی را بیافتد و مردم همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر مصوبات دولت که پیش از این اطلاع رسانی شد، کمک هزینه اسکان و کمک هزینه ساخت خواهیم داشت گفت: 2000 واحد دامی برای دام‌ها خواهیم داشت و خسارت دام‌ها از منابع ارزان و قرض الحسنه جبران می‌شود تا نه تنها بازسازی کنیم، بلکه باید ورنکش جدیدی بسازیم.

وی در پاسخ به سئوالی در ارتباط با اظهارات روز گذشته رئیس جمهور درباره برخورد با فساد اظهار داشت: رئیس جمهور دارد که در برخورد با فساد کار هیجانی انجام نشود و مردم مطئن باشند ساختارها رعایت می‌شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ خط قرمزی رئیس جمهور در مبارزه با فساد ندارد، ادامه داد: ‌‌اگر رئیس جمهور در مورد فساد تلفنی به کسی زده ‌اعلام کنید.

ربیعی درباره جزئیات طرح دولت برای اعطای کمک معیشت به 18 میلیون خانوار ایرانی گفت:  ‌طرح اجتماعی و معیشتی با ضریب 3.2 درصد بخش اعظم دهک‌های جامعه را دربرمی گیرد و حدود 17 میلیون نفر از مردم کشور از مزیت‌های این طرح برخوردار می‌شوند.

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به اینکه برنامه‌ای داریم تا 17 میلیون ایرانی به صورت هدفمند از حمایت‌های اجتماعی و معیشتی برخوردار شود، ابراز داشت: زیر ساخت این طرح آماده است، حساب‌های بانکی افراد که موجود است، وزارت رفاه هم روش اجرای آن که در قالب خرید اجناس و واریز وجه اجرا خواهد شد، اعلام می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه دولت در شرایط تحریم افزایش تاب آوری اجتماعی و مقاومت اجتماعی با بهبود معیشت مردم است ابراز داشت: برنامه دیگر دولت در شرایط تحریم جلوگیری از ریزش نیرو و حفظ سطح اشتغال با حل مشکلات صنایع است، ضمن اینکه باید توسعه مبتنی بر مزیت مرزی برای تبادلات مرزی هم مورد توجه قرار گیرد.

ربیعی تلاش برای شکستن تحریم را رویکرد دولت و مردم دانست و افزود: تحریم ظالمانه حق ملت نیست، ما در برابر تحریم سر تعظیم فرونمی آوریم ولی برای به عقب راندن آن هم تلاش می‌کنیم.

وی ادامه داد: این طرح آثار تورمی ندارد و تورم حداقلی دارد که اگر اجرایی نشود، ممکن است آثار تورمی نقدینگی بدتر شود، در مواردی آثار تورمی منفی هم شاهد بودیم ولی تکمیلی این موضوع را روز چهارشنبه در نشست خبری حیاط دولت اعلام خواهم کرد. اما این را هم عرض کنم که وزارت رفاه و سازمان مدیریت مسئولیت تعیین خانوارها و برنامه ریزی در مورد اقدام را بر عهده دارد. این برنامه چند دوره با گروه‌های هدف انجام شده و با برنامه ریزی آینده، 17 میلیون نفر بدون مشکل از این حمایت‌های اجتماعی و اقتصادی بهره مند می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.