سه شنبه, 17 تير 1399 :: Tuesday, 7 July 2020
 
کد خبر: 73055
رئیس مجلس شورای اسلامی ؛

در عصر حاضر مفهوم حکمرانی تا حد زیادی دچار تغییر شده است

در عصر حاضر مفهوم حکمرانی تا حد زیادی دچار تغییر شده است
رئیس مجلس گفت: تأثیر برق‌آسای فناوری اطلاعات و ارتباطات بر زندگی مردم، تنوع بسیار زیاد در نیازهای جامعه و در هم تنیدگی مسائل اداری کشور و همچنین دستور از بالا به پایین، از مواردی است که در عصر حاضر مفهوم حکمرانی را تا حد زیادی دچار تغییر کرده است.
پایگاه خبری ریشه

«علی لاریجانی» صبح امروز دوشنبه ۲۰ آبان در همایش «ملی حکمرانی اسلامی» که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، با بیان اینکه مفهوم حکمرانی یک امر لایتغیر نیست، گفت: این مفهوم حالت سیال دارد و‌ به جهات مختلف سوق پیدا می‌کند.

وی افزود: در حکمرانی مطلوب حق اظهار نظر و پاسخگویی، عدم خشونت، اثربخشی دولت، کیفیت تنظیم‌گری، حاکمیت قانون و کنترل فساد وجود دارد‌.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط عصر ما تغییراتی در مفهوم حکمرانی ایجاد کرده است که یکی از این موارد افزایش آگاهی‌های مردم نسبت به ساختار کشور است، گفت: تاثیر برق‌آسای فناوری اطلاعات و‌ ارتباطات بر زندگی‌مردم، تنوع بسیار زیاد در نیازهای جامعه و در هم تنیدگی مسائل اداری کشور و همچنین دستور از بالا به پایین، از دیگر‌ مواردی است که در عصر حاضر مفهوم حکمرانی را تا حد زیادی دچار تغییر کرده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.