چهارشنبه, 25 تير 1399 :: Wednesday, 15 July 2020
 
کد خبر: 72963

وصول بیش از ۷ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در شش ماهه امسال

وصول بیش از ۷ هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در شش ماهه امسال
خداییان گفت: در سال ۹۷، ده هزار میلیاد تومان از معوقات بانکی توسط این سازمان وصول شد و در شش ماهه امسال بیش از ۷ هزار میلیارد تومان معوقات بانک وصول شده است.
پایگاه خبری ریشه
نشست خبری خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز ۱۸ آبان ماه با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
 
خداییان در این نشست با اشاره به نقش سازمان ثبت در وصول معوقات بانکی، اظهار کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک از طریق اجرای ثبت نسبت به وصول معوقات اقدام می کند در سال 97 ، ده هزار میلیاد تومان از معوقات بانکی توسط این سازمان وصول شد و در شش ماهه امسال بیش از 7 هزار ملیارد تومان معوقات بانک وصول شده است.
 
وی با تاکید بر نقش سازمان ثبت اسناد در اقتصاد جامعه، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک در برندسازی و تجاری سازی اختراعات کمک می کند و مرکز مالکیت معنوی با برگزاری کارگاه‌هایی سعی می کند به شرکت های نوپایه کمک کند که بتوانند محصولات را تجاری سازی کنند.
 
خداییان تصریح کرد: سازمان ثبت علی رغم اینکه سازمان حاکمیتی است و وظیفه آن کسب درآمد نیست؛ اما هر ساله جزو سازمان‌های درآمدزا است و در شش ماهه امسال بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان درآمد مستقیم به خزانه دولت واریز کرده است.سازمان باری بر دوش دولت نیست بلکه چند برابر اعتبارات مالی که دارد درآمد ایجاد می‌کند.
 
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با بیان اینکه سازمان ثبت در پیشگیری از جرایم با ایجاد شفافیت تاثیرگذار است، افزود: تمام املاک و اسناد و شرکت ها و اطلاعات اشخاص حقوقی دارای بانک جامع و در اختیار دستگاه های نظارتی هستند و در واقع این بانک ها مانع سوءاستفاده افراد می شوند.
 
وی با اشاره به نقش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پیشگیری از پولشویی، خاطرنشان کرد: از آنجایی که هرگونه نقل و انتقال رسمی در سازمان، ثبت می شود امکان ردیابی افراد پولشو وجود دارد.
 
خداییان همچنین با اشاره به پیشگیری از فرار مالیاتی و کلاهبردای و فروش مال غیر از سوی سازمان ثبت اسناد، خاطرنشان کرد:
اجرای طرح کاداستر و سند دار کردن اراضی ملی و منابع طبیعی نقش موثری در پیشگیری از زمین خواری دارد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.