• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
يكشنبه, 18 خرداد 1399 :: Sunday, 7 June 2020
 
کد خبر: 72806
رئیس کمیسیون عمران مجلس:

هیچ امیدی به طرح ملی مسکن ندارم

 هیچ امیدی به طرح ملی مسکن ندارم
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: ایده‌های ساخت مسکن در وزارت راه و شهرسازی پیرو نقشه و برنامه‌های استخراج شده خوب است اما در عمل نمی‌توان به آن‌ها امیدی بست بنده به هیچ وجه امیدی به طرح ملی مسکن ندارم آن هم به این دلیل که به مهمترین مولفه تولید مسکن یعنی زمین ارزان قیمت نمی‌پردازند.
پایگاه خبری ریشه
محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به طرح ملی مسکن گفت: به اعتقاد بنده طرح ملی مسکن با مکانیزم فعلی راه و شهرسازی، به تولید مسکن منجر نخواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر اراده‌ای برای طرح ملی مسکن وجود ندارد و موضوعات تنها روی کاغذ تشریح می‌شود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: به اعتقاد بنده مقوله ساخت مسکن در وزارت راه و شهرسازی تحت تاثیر حوزه حمل و نقل قرار گرفته و این بخش را به حاشیه برده است.
وی با بیان اینکه ایده‌های ساخت مسکن در وزارت راه و شهرسازی پیرو نقشه و برنامه‌های استخراج شده خوب است، اما در عمل نمی‌توان به آن‌ها امیدی بست، بیان داشت: بنده به هیچ وجه امیدی به طرح ملی مسکن ندارم آن هم به این دلیل که مهمترین مولفه تولید مسکن زمین ارزان قیمت است که مسئولین خیلی به این مقوله نمی‌پردازند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: با این حال اگر مخاطب ما در بهره گیری از طرح ملی مسکن جامعه متوسط به پایین باشد که کارمندان هم شامل آن می‌شوند؛ طبیعی است که این قشر نمی‌تواند جوابگوی پرداخت تسهیلات این طرح باشد.
رضایی کوچی ادامه داد: مسکن در نظر گرفته شده متناسب با درآمد کارمندان نیست و کارمندان توان بازپرداخت تسهیلات آن را نخواهند داشت.
 
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.