سه شنبه, 6 خرداد 1399 :: Tuesday, 26 May 2020
  •  خانه عنکبوت در آستانه ویرانی

    خانه عنکبوت در آستانه ویرانی

    اولین نتیجه شکست صهیونیست‌ها در ادامه اشغالگری لبنان، اثبات کارایی و حقانیت گروه‌های مقاومت در برابر این رژیم بود. برای نخستین بار رژیم صهیونیستی به واسطه مقاومت مردمی و نه توافق سیاسی، از یک سرزمین عربی خارج شد و این مساله سرآغاز الهام‌بخشی به گروه‌های آزادی‌خواه فلسطینی بود.
 
کد خبر: 72448

بحران خشونت‎های خیابانی در انگلیس و ولز

بحران خشونت‎های خیابانی در انگلیس و ولز
ایندیپندنت در گزارشی به موضوع خشونت‌های خیابانی در انگلیس پرداخته که بر اساس آمار‌های منتشر شده جرایم مربوط به استفاده از سلاح سرد در انگلیس و ولز با افزایش روبرو شده است.
پایگاه خبری ریشه

نتایج آمار‌های جدید حاکی از آن است که جرایم استفاده از سلاح سرد در انگلیس و ولز افزایش پیدا کرده است؛ با وجود راهکارهای دولت انگلیس در مبارزه با این نوع از جرایم، اما درخواست‌ها برای اقدام فوری برای جلوگیری از خشونت‌های خیابانی افزایش یافته است.

به گزارش ایندیپندنت، جرایم چاقوکشی بر اساس گزارش‌ها به یک رکورد جدید در انگلیس و ولز تبدیل شده که در پی اعلام آمار‌ها، مقام‎های لندن خواستار از بین بردن این نوع از خشونت‌ها شده‎اند.

پلیس انگلیس در ۱۲ ماه منتهی به ماه ژوئن بیش از هزار جرایم مربوط به استفاده از چاقو و ابزار تیز را به ثبت رساند که در مقایسه با سال گذشته ۷ درصد افزایش داشته است.

آمار‌ها نشان می‌دهند تقریباً نیمی از جرایم در انگلیس شامل چاقوکشی و جرایم دیگری از جمله سرقت و تجاوز نیز بوده است. در سال جاری ۲۳۵ مورد قتل با چاقو به ثبت رسیده و ۴۱۲ مورد اقدام به قتل گزارش شده است.

دفتر آمار انگلیس می‎گوید که شمار جرایم مربوط به چاقوکشی از سال ۲۰۱۰/۲۰۱۱ به بیشترین میزان خود در این کشور رسیده است.

جرایم مربوط به استفاده از سلاح سرد طی ۵ سال گذشته روند صعودی داشته است. همچنین نرخ این جرایم از ۵۷۷ نفر در میان یک میلیون نفر در سال ۲۰۱۰/۲۰۱۱ به ۷۸۳ نفر افزایش یافته است.

پلیس انگلیس علت رشد این نوع از جرایم در جامعه را کاهش بودجه و کاهش ۲ هزار نفری نیرو‌های پلیس در انگلیس و ولز خوانده است.

علاوه بر آن، برخورد کنندگان با این نوع جرایمف کاهش بودجه خدمات جوانان، تامین سلامت روان و سایر خدمات پیشگیرانه را ریشه اصلی خشونت‌های خیابانی در انگلیس اعلام کردند.

انگلیس نزاع با چاقو

موسسه خیریه کودکان "باردنادو" بر این باور است که جرایم استفاده از سلاح سرد همانند چاقوکشی نشانه یک مشکل بسیار گسترده‌تر و پیچیده تر  است.

علاوه بر آن، جرایم مربوط به استفاده از سلاح گرم در انگلیس ۴ درصد رشد داشته و به ۶۷۰۰ مورد رسیده است. همچنین به گفته پلیس انگلیس، خشونت‌های خیابانی در کلان شهر‌هایی مانند اندن، غرب میدلندز، غرب یورکشایر و منچستر بزرگ متمرکز شده است.

به گفته یکی از نمایندگان مجلس انگلیس، دولت این کشور هنوز به این بحران ویران کننده خانواده‌ها و جوامع در شهر‌ها که در سراسر مناطق انگلیس در حال رخ دادن است، تسلط نیافته است.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.