جمعه, 16 خرداد 1399 :: Friday, 5 June 2020
  •  در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در آمریکا در پی قتل فجیع یک شهروند سیاه پوست به بالاترین حد خود رسیده به طوریکه تاکنون پلیس آمریکا هزاران نفر را بازداشت کرده است.
 
کد خبر: 72355

نگرانی رو به افزایش زنان آمریکایی از خشونت های تسلیحاتی

نگرانی رو به افزایش زنان آمریکایی از خشونت های تسلیحاتی
 شمار بسیاری از زنان در جامعه آمریکا بر این باورند که خشونت‌های تسلیحاتی و هزینه‌های سنگین مراقبت‌های پزشکی از جمله مشکلات جدی در کشورشان است.

 نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که مراقبت‌های پزشکی و تبعیض جنسیتی از مهم‌ترین موضوعاتی هستند که زنان در جامعه آمریکا در مورد  آن‌ها ابراز نگرانی می‌کنند.

بر اساس نظرسنجی انجام شده مسائلی که اکثر زنان در جامعه آمریکا آن‌ها را به عنوان مشکلات بزرگ و جدی قلمداد می‌کنند هزینه‌های مراقبت‌های پزشکی ۷۷ درصد، خشونت‌های تسلیحاتی ۶۷ درصد، جرایم خشونت آمیز ۵۹ درصد و دسترسی به مراقبت‌های پزشکی با کیفیت ۵۳ درصد هستند.

با توجه به نتایج بدست آمده در این نظرسنجی شمار قابل توجهی از زنان معتقدند که موضوعاتی مانند تروریسم ۵۰ درصد، تبعیض نژاد ۴۶ درصد، آزار جنسی ۴۲ درصد، مراقبت از کودکان با هزینه‌های مناسب ۴۰ درصد از جمله مشکلات مهم و جدی در جامعه آمریکا هستند.

هنگامی که از زنان سئوال شد چه مسائلی بزرگ‌ترین مشکلات زنان امروز در جامعه آمریکا است، ۳۸ درصد گفته اند که ایجاد تعادل میان زندگی شغلی و خانوداه، ۲۴ درصد تبعیض نژاد در دستمزد‌ها را مطرح کردند و ۲۰ درصد آزار و اذیت و رفتار‌های ناعادلانه را بیان کردند.‌

 

به گزلرش ای بی سی نیوز، نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۴۰ درصد از زنان تبعیض نژاد را تجربه کرده اند و یا به دلیل جنسیتشان با رفتاری ناعادلانه‌ای در جامعه رو به رو شده اند.

این نظرسنجی توسط شرکت National Geographic و شرکت تحقیقاتی Ipsos انجام شده است. در این نظرسنجی ۱۱۰۱۴ زن از سنین ۱۸ سال و بالاتر مورد مصاحبه قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.