دوشنبه, 18 فروردين 1399 :: Monday, 6 April 2020
 
کد خبر: 72227

رشد بی سابقه خودکشی در میان جوانان و نوجوانان آمریکایی

رشد بی سابقه خودکشی در میان جوانان و نوجوانان آمریکایی
نشریه مورنینگ استار در گزارشی به موضوع خودکشی در میان جوانان آمریکایی پرداخته و می‎گوید که میزان خودکشی طی ۱۰ سال اخیر در این کشور به شدت افزایش یافته است.
پایگاه خبری ریشه
نتایج مطالعات جدید در آمریکا نشان می‌دهد که اضطراب و افسردگی میان جوانان این کشور رو به افزایش است.

بر اساس داد‌ه‎های جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا، میزان خودکشی در میان جوانان ۱۰ تا ۲۴ ساله بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷، ۵۶ درصد افزایش یافته است؛ همچنین میزان خودکشی در میان این گروه سنی در سال ۲۰۱۷، ۱۸ درصد رشد داشته است.

این مرکز می‎گوید که از سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۶، نرخ خودکشی به طور قابل توجهی در ۴۴ ایالت آمریکا افزایش داشته که این میزان از خودکشی در ۲۵ ایالت بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.
علاوه بر سلامت روان، مشکلات موجود در میان روابط نوجوانان، عوامل استرس زا در زندگی و بحران‌های اخیر در همه‌ گروه سنی در آمریکا رایج بوده است. به گفته مقام‎های این مرکز، خودکشی‌ها و صدمات ناشی از خودآزاری، در حدود ۷۰ میلیارد دلار در سال هزینه‌های مستقیم پزشکی و خسارت بر دوش دولت آمریکا می‌گذارد.
همچنین نتایج مطالعات نشان می‌دهد که اضطراب و افسردگی در بین نوجوانان آمریکایی رو به افزایش است.
 
بر اساس گزارشی که مرکز تحقیقات پیو منتشر کرده، بیش از ۷۰ درصد از نوجوانان آمریکایی گفته‎اند که مسائل مربوط به سلامت روان را به عنوان مشکلات عمده در میان همسالان خود می‌بینند.
در این تحقیق که از سپتامبر ۲۰۱۸ تا ماه اکتبر صورت گرفته، ۱۰۶۸۳ نوجوان ۱۳ تا ۱۷ ساله در یک نظرسنجی شرکت کردند؛ شمار قابل توجهی از نوحوانان می‌گویند درگیری‌ها و خشونت‌های خیابانی، اعتیاد به مواد مخدر و مصرف مشروبات الکلی مشکلی پیش پا افتاده در جامعه آمریکا نبوده بلکه یک معضلی جدی است.
 
در این تحقیق آمده است که کودکان ۶ تا ۱۰ سال فشار بسیاری برای کسب نمرات خوب در مدارس احساس می‌کنند؛ کودکان ۷ تا ۱۰ ساله گفته‎اند اضطراب و افسردگی را یک مشکل اساسی در جامعه خود می‌دانند و بیش از ۵۰ درصد گفته‎اند مصرف مشروبات الکلی و اعتیاد به مواد مخدر مشکلی مهم است.
بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده تعداد کودکانی که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ به دلیل اقدام به خودکشی و پروراندن فکر خودکشی به بیمارستان‌های آمریکا مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفتند ۱۱۵ هزار و ۸۵۵ نفر بوده است. 
 
 
گزارش‌ها نشان می‌دهند که درصد سالانه مراجعه کودکان به بیمارستان‎های آمریکا تقریبا ۳ برابر شده است. این میزان از ۰.۶۶ درصد در سال ۲۰۰۸ به ۱.۸۲ درصد در سال ۲۰۱۵ رسید.
 

منبع :مورنینگ استار

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.