دوشنبه, 10 آذر 1399 :: Monday, 30 November 2020
 
کد خبر: 72175

تکلیف روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها جهت تلاش برای احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل

تکلیف روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها جهت تلاش برای احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل
رئیس کل دادگستری استان گلستان از تکلیف روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها جهت تلاش برای احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل این استان خبر داد.
پایگاه خبری ریشه
هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان از تکلیف روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها جهت تلاش برای احیای کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل این استان خبر داد و گفت: از روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های استان خواسته ایم ظرف یک هفته با همکاری دستگاه‌های اجرایی مانند فرمانداری، شهرک‌های صنعتی و اداره صنعت معدن و تجارت واحد‌های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل را شناسایی و علت غیرفعال و نیمه فعال بودن را مشخص کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: پرونده واحد‌های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل باید به نوبت با دعوت از مدیران این واحد‌ها بررسی و با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای فعال کردن دوباره آن‌ها تلاش شود.

وی افزود: برای سرعت بخشی به این کار، همه حوزه‌های قضایی استان گلستان نیز موظفند ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری شهرستان خود را فعال و اعضای آن را به دبیرخانه مرکز استان گلستان اعلام کنند.

هاشمیان اذعان کرد: بازدید دوره‌ای همراه با مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط از محل شرکت‌های فعال، نیمه فعال و غیرفعال هم از برنامه‌هایی است که باید در اولویت کار ستاد‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان‌ها باشد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان ادامه داد: ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان گلستان همچنین در صدد جمع آوری اطلاعات واحد‌های تولیدی است که توسط بانک‌ها تملک شده است تا راهکاری رونق دوباره این واحد‌ها نیز بررسی شود.

وی تاکید کرد: روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها مراقب باشند برای وصول بدهی ها، هیچ واحد تولیدی توقیف نشود.

به گفته هاشمیان، از آغاز سال تاکنون پنج واحد تولیدی تعطیل استان گلستان با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، تولید دوباره را از سرگرفته اند که با فعالیت این واحد‌ها ۴۵۰ کارگر بیکار شده دوباره مشغول به کار شدند.

 
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.