چهارشنبه, 12 آذر 1399 :: Wednesday, 2 December 2020
 
کد خبر: 72156

اعتراضات گسترده علیه حمله ترکیه به سوریه

اعتراضات گسترده علیه حمله ترکیه به سوریه
 پلیس آلمان از برگزاری اعتراضات گسترده علیه حملات ترکیه به سوریه در شهرهای مختلف آلمان و بخصوص شهر کلن خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، در بسیاری از شهرهای آلمان اعتراضات گسترده‌ای علیه حملات نظامی ترکیه به شمال سوریه برگزار شد. این اعتراضات در شهر کلن آلمان بسیار گسترده تر بود.

بر اساس اطلاعات پلیس، این اعتراضات به صورت صلح آمیز برگزار شد. حدود 5 هزار زن و مرد در شهر کلن آلمان در اعتراض به حملات ترکیه به شمال سوریه به خیابان ها آمدند.

پیش از برگزاری این اعتراضات پلیس به دلیل آشوب ها و ناآرامی های اخیری که در شهرهای آلمان رخ داده بود ممنوعیت تجمعات را مد نظر قرار داده بود. پلیس شهر کلن درباره تجمعات گسترده و احتمال شورش و ناآرامی هشدار داده بود و تدابیر شدید امنیتی برقرار کرده بود.

همچنین اعتراضات دیگری در شهرهای برلین، زاربروکن، اشتوتگارت و فرانکفورت برگزار شد.

در روزهای اخیر شورش ها و ناآرامی هایی در جریان اعتراضات کردها علیه حمله ترکیه به شمال سوریه رخ داده بود.

 چندی پیش در ایالت نوردراین-وست فالن آلمان اعتراضات کردها علیه حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه به خشونت و درگیری کشیده شد. به گفته پلیس در حاشیه این اعتراضات یک آلمانی ترک تبار بر اثر حمله یک نفر به شدت از ناحیه پشت مجروح شد.

در شهر "بوتروپ" ایالت "نورداین- وست فالن" آلمان هشت نفر بر اثر وقوع درگیری هایی در حاشیه تجمعات اعتراضی کردها مجروح شدند. به گفته پلیس آلمان این درگیری ها بر اثر اقدامات تحریک آمیز معترضان کرد و ترک علیه هم رخ داد. در این درگیری ها 5 نیروی پلیس هم مجروح شدند. پلیس تعدادی از معترضان را دستگیر کرد.

کُردها تقریبا به صورت روزانه در آلمان علیه حمله ترکیه به شمال سوریه اعتراض می کنند. گروه های افراطی هم از این شرایط برای تشدید اختلافات بین کُردها و ترک ها در جامعه آلمان سوء استفاده می کنند. این نفرت و خشونت همچنین متوجه نیروهای پلیس آلمان هم شده است.

بسیاری کارشناسان درباره تاثیرات خطرناک حملات ترکیه به سوریه بر جامعه آلمان هشدار داده بودند.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه مخالفت‌های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به‌دنبال داشته است.

در شهر هرن ایالت نورد راین وست فالن آلمان هم چندی پیش اعتراضات کردها علیه حمله هوایی ترکیه به شمال سوریه به آشوب و خشونت کشیده شد. در این درگیری ها معترضان به یک کافه و کیوسک ترک حمله کردند که طی آن 5 نفر مجروح شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.