يكشنبه, 22 تير 1399 :: Sunday, 12 July 2020
 
کد خبر: 72055

آخرین جزئیات از مسمومیت دانشجویان دانشگاه علم و صنعت

آخرین جزئیات از مسمومیت دانشجویان دانشگاه علم و صنعت
معید مهدیان گفت: حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر در دانشگاه مسموم شدند و مسئولین دانشگاه اصلا به این موضوع توجه نکردند.
پایگاه خبری ریشه

معید مهدیان، دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت درباره آخرین آمار از مسمومیت دانشجویان دانشگاه علم و صنعت گفت: دو شب قبل تعدادی احساس کردند که مسموم شدند که تا ساعت ۱ بامداد حدود ۲۰ نفر اعلام کردند که مسموم شده اند و این آمار تا ظهر روز بعد به شدت افزایش یافت و به حدود ۵۰ تا ۶۰ نفر رسید و دانشجویان تب و لرز و حالت تهوع داشتند.

مهدیان در ادامه با بیان اینکه جلوی ساختمان ریاست دانشگاه جمع شدیم و معاون دانشجویی دانشگاه اعلام کرد که باید مسیر قانونی طی شود اضافه کرد: در واکنش به این وضعیت و عدم پاسخگویی نامه‌ای زدیم که باید تا یکشنبه پیمانکار سلف عوض و با متخلفان برخورد شود.

وی در ادامه گفت: دیروز ۲۳ مهر ماه دانشجویان در وعده شام همه غذا‌ها را زمین گذاشتند، ولی باز هم هیچ کس پاسخگو نبود.

مهدیان در ادامه در پاسخ به این سوال که اورژانس اعلام کرده ۷۰ نفر مسموم شده اند گفت: خیر آمار مسمومی‌ها خیلی بیشتر است و حداقل به ۱۵۰ نفر می‌رسد.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت در ادامه بیان کرد: نماینده‌های وزارت بهداشت امروز در دانشگاه حضور پیدا کردند که علت مسمویت را شناسایی کنند.

مسمومیت را تائید یا تکذیب نکردیم

سید جواد حجازی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علم وصنعت ایران در پاسخ به این سوال که چرا شما روز گذشته خبر مسمویت را تکذیب کردید؟ گفت: ما روز گذشته مسمومیت را تائید یا تکذیب نکرده بودیم فقط گفته بودیم که اطلاعی نداریم و اگر کسی اطلاعاتی مبنی بر مسمومیت دانشجویان دارد در اختیار ما بگذارد.

مسمومیت ۷۰ دانشجوی خوابگاهی دانشگاه علم و صنعت/۱۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند
رئیس سازمان اورژانس تهران این موضوع را تائید کرد و گفت:۷۰ دانشجوی خوابگاهی دانشگاه علم و صنعت مسموم شده اند که ۱۱ نفر از دانشجویان برای پیگیری مراحل درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.