• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
يكشنبه, 18 خرداد 1399 :: Sunday, 7 June 2020
 
کد خبر: 71951

بوق زدن‌های غیرضرور رانندگان زیر ذره بین پلیس راهور

بوق زدن‌های غیرضرور رانندگان زیر ذره بین پلیس راهور
  معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا، با تخلف خواندن اقدام رانندگان به بوق زدن‌های مکرر، گفت: در جدول جرایم رانندگی میزان جریمه برای بوق زدن‌های غیر ضروری مشخص شده است.
پایگاه خبری ریشه

سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بوق به عنوان وسیله اخطاری-شنیداری در وسیله نقلیه کار گذاشته شده و جز ضروریات است، گفت: موارد، میزان استفاده و همچنین نوع صدای بوق در قوانین مشخص است و خارج از این چارچوب مشمول تخلف می‌شود.

وی با بیان اینکه زمانی استفاده از بوق خودرو مشخص است، افزود: استفاده از بوق برای مطلع کردن راننده دیگر یا عابر پیاده نسبت به حضور خود در صورتی که با سایر علایم اخطاری از جمله چراغ راهنما یا نور بالا یا پایین نتوانیم نیت خود را اعلام کنیم به کار می‌رود.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه بوق زدن باید از سر اجبار آن هم به صورت منقطع باشد، تصریح کرد: متاسفانه اکنون رانندگان از بوق استفاده‌های مختلفی از جمله فراخوان مسافر، سلام و خداحاظفی، تشکر یا اعلام اعتراض می‌کنند که این موارد ممنوعیت قانونی دارد.

وی با بیان اینکه در جدول جرایم رانندگی میزان جریمه برای بوق زدن‌های غیر ضروری دیده شده است، گفت: بوق مجاز طبق قانون بوق ممتد نبوده و از موارد دیگر تخلف و ممنوعیت قانونی می‌توان به استفاده از بوق‌های شیپوری، صوت بلبلی یا بوق‌هایی که صدای احشام و حیوانات است اشاره کرد.

سرهنگ جهانی با تاکید بر اینکه بوق زدن‌های غیر ضرور غیر از آلودگی صوتی اثری ندارند، افزود: ممکن است یک بوق وحشت ناک عامل ترس به عنوان مثال برای یک خانم باردار شود در این راستا اگر اتفاقی برای کسی رخ دهد به عنوان مسبب غیر عمد مسئولیت کیفری و مدنی برای فرد خاطی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه رانندگان سرویس مدارس هم این تخلف را انجام می‌دهند، ادامه داد: تولید صدای نامتعارف یا ناهنجار از بوق‌های شیپوری، لوله اگزوز و سامانه صوتی و بلندگو ۴۰ هزار تومان جریمه دارد.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا افزود: استفاده از بوق خودرو در مکان‌های ممنوع ۳۰ هزار تومان جریمه دارد و از طرفی اگر افراد از بوق‌هایی با صدای بلند و غیرمتعارف استفاده کنند، توسط مأموران راهور برابر جدول راهنمایی و رانندگی ۴۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.