دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 71949

مدیران مدارس مسئول خوراکی‌های غیر مجاز توزیع شده در مدارس هستند

مدیران مدارس مسئول خوراکی‌های غیر مجاز توزیع شده در مدارس هستند
مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیر مدرسه خودش مسئول نظارت بر بوفه مدارس است و اگر مشکلی پیش بیاید خودشان باید پاسخ گو باشند.
پایگاه خبری ریشه

بوفه مدارس و خوراکی‌هایی که در آن به صورت غیر مجاز در بین دانش آموزان توزیع می‌شود داستانی است که گویا پایانی بر آن نیست. برررسی‌های میدانی خبرنگار میزان نشان می‌دهد که در بوفه برخی مدارس همچنان خوراکی‌های غیر مجاز مثل نوشابه و سوسیس و کالباس توزیع می‌شود و وقتی با مدیران این مدارس به گفتگو نشستیم اعلام کردند که وقتی به بوفه داران می‌گوییم این مواد را توزیع نکنند می‌گویند که درآمدی نداریم اگر این مواد را توزیع نکنیم و در اعتراض بوفه را می‌بندند و ما هم با اعتراض دانش آموزان مواجه می‌شویم.

این موضوع را از مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش پیگیری کردیم که در پاسخ گفت: مسئولیت بوفه مدارس با مدیران مدارس است

حسن ضیالادینی، مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: برنامه ما برای مدارس کل کشور این است که خوراکی‌هایی که مجاز هستند و برای سلامت دانش آموزان مفید هستند در بوفه مدارس توزیع شود.

وی در ادامه بیان کرد: مدیر مدرسه خودش مسئول نظارت بر بوفه مدارس است و اگر مشکلی پیش بیاید خودشان باید پاسخ گو باشند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در ادامه افزود: تیم‌هایی از وزارت بهداشت برای نظارت بر بومه مدارس اعزام می‌شوند، ولی در نهایت این مدیر مدرسه است که باید پاسخگو باشد.

ضیالادینی در ادامه بیان کرد: دستور العمل مواد مجاز در بومه مدارس را اعلام کرده ایم در عین حال ۱۰۵ هزار مدرسه داریم و مدیران خودشان مسئول بوفه هستند و باید در جهت ارتقا سلامت دانش آموزان حرکت کنند.

وی در ادامه بیان کرد:باید خوراکی‌های توزیع شود که مشکلی برای دانش آموز پیش نیاورد. درست است که تیم‌های نظارت به مدارس سرکشی می‌کنند، ولی مدیر مدسه عهده دار نظارت است.

وی در ادامه بیان کرد: دانش آموزان با یک دوگانگی مواجه هستند به این صورت که در خانه از فست فود استفاده می‌کنند و در مدرسه آن‌ها را از این مواد خوراکی منع می‌کنیم. والدین باید تغذیه سالم برای صبحانه فرزندانشان در نظر بگیرند.

وی در ادامه گفت: اگر بوفه مدرسه‌ای تخلف کند والدین باید به اداره کل بازرسی استان و شهرستان مربوطه اعلام کنند تا با آن‌ها برخورد شود و تیم‌های نظارت و بازرسی اعزام شوند.

وی در ادامه تاکید کرد: خانواده‌ها باید خودشان حس مسئولیت داشته باشند. اگر میان وعده سالم به بچه بدهند به سراغ بوفه مدارس و خوراکی‌های مضر نمی‌روند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.