دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 71947

نرخ جایگزینی منابع نفتی به پایین‌ترین رقم طی ۲۰ سال گذشته رسید

نرخ جایگزینی منابع نفتی به پایین‌ترین رقم طی ۲۰ سال گذشته رسید
نرخ جایگزینی منابع برای منابع متعارف در حال حاضر حدود ۱۶ درصد است که پایین ترین حد طی دو دهه گذشته است. این بدان معناست که تنها یک بشکه از هر ۶ بشکه مصرف شده با منابع جدید جایگزین می شود.
پایگاه خبری ریشه

گزارش ریستاد انرژی از آخرین اکتشافات جهان نشان می دهد شرکت های نفت و گاز در سال جاری میلادی 7.7 میلیارد بشکه معادلهای نفتی تا به امروز کشف کرده اند.

پالزور شنگا، تحلیلگر ارشد ریستاد انرژی گفت:«صنعت نفت در راه تکرار رکورد 2018 و تولید 10 میلیارد بشکه معادل های نفتی از منابع قابل بازیافت کشف شده است».

روسیه بیشترین منابع نفتی را در 2019 کشف  کرده است. اکتشاف های دینکوف و نیارمیسکوی حدود 1.5 میلیارد بشکه معادل های نفتی از منابع قابل بازیافت دارند. گویان و قبرس پس از روسیه قرار دارند.

 نرخ جایگزینی منابع  برای منابع متعارف در حال حاضر حدود 16 درصد است که پایین ترین حد در طول تاریخ است.

 شنگا اضافه کرد:« این بدان معناست که تنها یک بشکه از هر 6 بشکه مصرف شده با منابع جدید جایگزین می شود. این پایین ترین نرخ جایگزینی است که در دو دهه اخیر شاهد آن بوده ایم».

 ولی پس از موفقیت های اکسون موبیل در آب‌های گویان و اکتشافات اخیر توسط سایر اپراتورها در این منطقه که باعث اکتشاف های دریایی بیشتر در کارائیب شده، صنعت نفت امیدوار شده است.

 حفاری در خارج از ساحل و در کف دریا در سالهای اخیر افزایش یکنواختی داشته است و انتظار می رود 23 اکتشاف جدید در 2019 صورت بگیرد. در 2013  تنها 7 چاه دریایی حفر شده بود.

 تخمین زده می‌شود تعداد چاه هایی که در 2020 حفر می شود به 25 برسد چون اپراتورهای بسیاری به چرخه اکتشاف کارائیب پیوسته اند.

 ریستاد انرژی انتظار دارد حوزه گویان-سورین  با چاه هایی که حفر می شود، همچنان در صدر خبرها باشد. این حوزه یکی از امیدوارکننده ترین حوزه‌های تحت اکتشاف در جهان است. آخرین بررسی ها نشان می دهد این حوزه احتمالاً حدود 13 میلیارد بشکه معادل های نفتی دارد.

 

منبع: اویل پرایس

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.