جمعه, 9 خرداد 1399 :: Friday, 29 May 2020
 
کد خبر: 71915

تیراندازی‌های جمعی عامل اصلی قتل شهروندان آمریکایی

تیراندازی‌های جمعی عامل اصلی قتل شهروندان آمریکایی
نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهند که بیشتر مرگ‎ها با سلاح گرم در آمریکا نه به دلیل خودکشی بلکه به دلیل تیراندازی‌های جمعی رقم خورده است.
پایگاه خبری ریشه
نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که تقریباً از هر ۱۰ شهروند آمریکایی ۶ نفر بر این باورند که تیراندازی جمعی عامل اصلی مرگ با سلاح در آمریکا است.
این تحقیق می‎گوید که مردم آمریکا در مورد مرگ با سلاح اطلاعات نادرستی از سوی دولت دریافت می‌کنند؛ همچنین بازتاب ضعیفی از وضعیت مذاکرات پیرامون تسلیحات در اختیار آن‌ها گذاشته می‌شود.
به گزارش پایگاه واشنگتن فری بیکن، طبق یک نظرسنجی، کمتر از یک چهارم از شرکت کنندگان معتقدند که خودکشی بیشترین علت مرگ با سلاح در آمریکا را تشکیل می‌دهد.
 
این نظرسنجی ۲ هفته پیش از تیراندازی‌های مرگبار در شهر ال پاسو تگزاس و دیتون اوهایو که ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت انجام گرفته است؛ در این نظرسنجی از ۱۰۰۹ شهروند بزرگسال آمریکایی در خصوص خشونت تسلیحاتی و کنترل سلاح سوال شده است.
 
آمار‌ها نشان می‌دهند که در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۹ هزار مرگ با سلاح در آمریکا به ثبت رسیده است که ۶۰ درصد از آنها آسیب زدن به خود گزارش شده است.
اسلحه

نکته قابل توجه آن است که تقریباً ۲۰ درصد از جمهوریخواهان و دموکرات‌ها خودکشی را عامل اصلی مرگ با سلاح دانستند.

در عین حال، عدم آگاهی در مورد دلایل مرگ با سلاح تنها یک نمونه از اطلاعات نادرست در موضوع مرگ با سلاح در آمریکا است. به عنوان مثال، ۲۵ درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی فکر می‌کنند که تیراندازی‌های جمعی مسئول اصلی اکثر مرگ‌های رخ داده با سلاح است.
 

بر اساس نظرسنجی انجام شده در اوایل سال جاری در آمریکا، تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ از ممنوعیت تسلیحات نیمه خودکار حمایت کردند اما تعداد کمی از آنها برنامه‌هایی برای مقابله با افزایش آمار خودکشی ارائه دادند.

 

منبع : پایگاه واشنگتن فری بیکن

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.