دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 71912

ناکامی کولاکوویچ و شاگردانش کامل شد، به ژاپن هم باختند

 ناکامی کولاکوویچ و شاگردانش کامل شد، به ژاپن هم باختند
تیم ملی والیبال ایران در نهمین دیدار خود در جام‌جهانی والیبال مقابل تیم ژاپن مغلوب شد.
پایگاه خبری ریشه

تیم ملی والیبال ایران در نهمین دیدار خود در جام‌جهانی والیبال از ساعت ۱۳:۵۰ امروز (یکشنبه) به مصاف ژاپن رفته است.

کولاکوویچ تیمش را در این دیدار با ترکیب اولیه پوریا یلی، مسعود غلامی، سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) به زمین فرستاد.

ست نخست:

اولین امتیاز روی سرویس ناموفق عبادی‌پور برای ژاپن به دست آمد. در ادامه ژاپنی‌ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و چهار امتیاز از تیم ایران پیش افتادند تا کولاکوویچ نخستین وقت استراحت فنی خود را تقاضا کند. با بازگشت دو تیم به زمین، سعید معروف با یک جای خالی نخستین امتیاز تیم ایران را کسب کرد. پس از کسب امتیاز دوم برای تیم ایران سرمربی ژاپن درخواست بازبینی صحنه را داد که پس از بازبینی مشخص شد توپ در زمین ایران جای نگرفته تا امتیاز این توپ به ایران داده شود. امتیاز چهارم برای ایران روی تک دفاع علی اصغر مجرد به دست آمد. ژاپنی‌ها پس از آن سرویسی زدند که حضرت‌پور نتوانست آن را دریافت کند و توپ به بیرون رفت تا امتیاز ۸ برای سامورایی‌ها باشد و ۲ تیم به وقت استراحت بروند. پس از بازگشت دو تیم به زمین اشتباه روی اشتباه معروف امتیاز ۹ برای ژاپنی‌ها کسب شد. امتیاز هفت برای ایران روی حرکت ناموفق ایشیکاوا در حرکت دوبله وسط کسب شد. دفاع خوب یلی باعث شد تا جمع امتیازات ایران به هشت برسد. در ادامه اما ژاپن چند امتیاز خوب گرفت تا فاصله زیاد شود. تیم ژاپن در ادامه توانست با ضربه خوب ایشیکاوا امتیاز شانزدهم را بگیرد تا ۲ تیم با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ به وقت استراحت دوم این ست بروند.

۱۷ برای ژاپن روی سرویس عالی ایشیکاوا رقم خورد. در امتیاز ۱۸ بر ۱۱ به سود ژاپن کولاکوویچ دومین وقت استراحت فنی خود را هم تقاضا کرد. حرکت سرعتی مجرد باعث شد تا امتیاز ۱۲ برای ایران به دست بیاید. جای خالی هوشمندانه معروف امتیاز ۱۳ را برای ایران به همراه داشت. در نهایت تلاش بازیکنان ایران در این ست بی فایده بود و تیم ژاپن توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ پیروز این ست شود.

2

ست دوم:

با بیرون رفتن سرویس بازیکن ژاپن نخستین امتیاز این ست برای شاگردان کولاکوویچ به دست آمد. غلامی در ادامه سرویس زد که با دریافت خوب بازیکنان ژاپن و در ادامه ضربه خوبشان بازی به تساوی در امتیاز یک کشیده شد. بازی بین دو تیم پایاپای دنبال می‌شد و سرویس ژاپنی‌ها به بیرون رفت تا ایران ۳ بر ۲ پیش بیافتد. با بیرون رفتن سرویس فیاضی دو تیم در امتیاز ۳ برابر شدند.

در امتیاز ۴ بر ۴ سرویس نیشیدا با دریافت ناموفق فیاضی همراه شد تا بدین ترتیب امتیاز ۵ برای ایران کسب شود. آبشار ناموفق عبادی‌پور با دریافت بازیکنان روی تور ژاپنی‌ها همراه شد تا اختلاف امتیازی دو تیم به ۲ برسد. دو تیم در حالی راهی وقت استراحت فنی اول شدند که ژاپن ۵ بر ۸ از ایران پیش بود. سرویس خوب از ژاپنی‌ها دوباره اختلاف را زیاد کرد و بازی ۱۰ بر ۷ به سود این تیم در جریان بود. ضربه خوب ایشیکاوا فاصله را به ۴ امتیاز رساند. در ادامه بازهم رالی زیبایی اتفاق افتاد رالی که در نهایت توپ ژاپنی‌ها به بیرون رفت و امتیاز به تیم ملی کشورمان رسید. بازی در ادامه حساس‌تر دنبال شد.
در امتیاز ۱۱ بر ۷ به سود ژاپن اسفندیار به جای عبادی‌پور وارد زمین شد. در امتیاز ۱۲ بر ۱۰ به سود ژاپن و کاهش امتیازات سرمربی ژاپن تقاضا وقت استراحت کرد. پس از کسب سه امتیاز متوالی توسط بازیکنان ژاپن، سرمربی ایران دومین وقت استراحت خود را هم تقاضا کرد. تیم ژاپن زودتر به امتیاز ۱۶ رسید تا دو تیم به وقت استراحت فنی بروند. در ادامه تیم ایران توانست اختلاف امتیازی را کاهش دهد و در امتیاز ۲۳ بازی را به تساوی بکشاند.

در امتیاز ۲۴ بر ۲۳ به سود ژاپن، کولاکوویچ دومین وقت استراحت خود را هم تقاضا کرد. پس از بازگشت دو تیم به زمین و پس از انجام چند رالی زیبا، دفاع اسفندیار روی آبشار بازیکن ژاپن امتیاز ۲۴ را برای ایران به همراه داشت. دو تیم در امتیازات پایاپای بسیار نزدیک حرکت می‌کردند که دفاع خوب مجرد امتیاز ۲۷ را برای ایران به همراه داشت. امتیاز ۲۸ برای ایران روی آبشار ناموفق نیشیدا کسب شد که سرمربی ژاپن به این صحنه معترض شد و خواستار بازبینی صحنه شد که پس از بازبینی امتیاز این توپ به ایران داده شد تا ست دوم با برتری ۲۸ بر ۲۶ ایران به پایان برسد.

1

ست سوم:

نخستین امتیاز این ست برای ایران کسب شد و امتیاز نخست برای تیم ژاپن به دست آمد ، در ادامه بازهم این سامورایی‌ها بودند که امتیاز دوم این ست را گرفتند. پوریا یلی روی پاس خوب فیاضی امتیاز دوم را کسب کرد. در امتیاز ۴ بر ۲ به سود ژاپن، کولاکوویچ درخواست بازبینی صحنه را خواستار شد که پس از بازبینی امتیاز این توپ به تیم ژاپن داده شد. وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ژاپن رقم خورد. با بازگشت دو تیم به زمین سرویس قدرتمندانه نیشیدا با دریافت ناموفق حضرت‌پور همراه بود تا امتیاز ۹ از این طریق برای تیم میزبان کسب شود. اشتباه بازیکنان ژاپن تا امتیاز 5 برای ایران کسب شود. هنگامی که اختلاف امتیازات به ۶ افزایش یافت و در امتیاز ۱۲ بر ۶ به سود ژاپن، سرمربی ایران نخستین وقت استراحت خود را تقاضا کرد با ایجاد یک وقفه و توصیه‌های لازم به تیمش کمک کند. پس از بازگشت دو تیم به زمین، سرویس ژاپنی‌ها به بیرون رفت تا امتیاز هفتم برای تیم ملی کشورمان به دست بیاید. ضربه خوب نیشیدا دوباره اختلاف را به ۶ امتیاز رساند. در امتیاز ۱۵ بر ۸ به نفع ژاپن، جواد کریمی به جای معروف وارد زمین شد. دومین وقت استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۸ به سود ژاپن رقم خورد. با بازگشت دو تیم، عدم هماهنگی بین کریمی و فیاضی موجب کسب امتیاز ۱۷ برای ژاپن شد. در امتیاز ۲۱ بر ۱۱ به سود ژاپن کولاکوویچ دومین وقت استراحت خود را هم تقاضا کرد. در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۱۳ ژاپن همراه بود.

 

ست چهارم:

اسفندیار نخستین امتیاز این ست را به نام ایرن رقم زد. بازی نزدیک پیگیری می‌شد و نتیجه در همان ابتدا در امتیاز ۳ برابر بود. بازی در ادامه در امتیاز ۴ و سپس در امتیاز ۵ برابر بین دو تیم دنبال می‌شد. در نهایت، اما این ژاپن بود که روی اشتباه بازیکنان کشورمان به امتیاز ۸ رسید تا ۲ تیم به وقت استراحت فنی بروند. در امتیاز ۱۱ بر ۷ به سود ژاپن، کولاکوویچ درخواست بازبینی صحنه را داد که پس از بازبینی امتیاز این توپ به ایران داده شد. اسفندیار در ادامه با زمین برخورد داشت و بیم آن رفت که مصدوم شده باشد که خوشبختانه اتفاقی نیافتاد. تیم ملی ایران تا امتیاز ۱۴ با تیم حریف برابر بود، اما ژاپن زودتر به امتیاز شانزدهم رسید تا دو تیم به وقت استراحت بروند. در امتیاز ۱۷ بر ۱۶ به سود ژاپن آبشار اسفندیار توسط بازیکنان روی تور تیم حریف دفاع شد تا امتیازات ژاپن به ۱۸ برسد. در امتیاز ۱۹ بر ۱۶ به سود ژاپن کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند. پس از بازگشت دو تیم به زمین، امتیاز ۱۷ روی سرویس ناموفق بازیکن ژاپن برای ایران به دست آمد. در امتیاز ۲۳ بر ۲۰ به سود ژاپن، کولاکوویچ دومین وقت استراحت خود را هم تقاضا کرد.

یامائوچی امتیاز ۲۵ را برای ژاپن به دست آورد تا در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۱ ژاپن به پایان برسد.

به گزارش میزان، تیم ایران پیش از این مقابل تیم‌های کانادا، استرالیا، تونس و آرژانتین به پیروزی رسیده بود و نتیجه را به تیم‌های روسیه، مصر، برزیل و آمریکا واگذار کرده بود. شاگردان کولاکوویچ در دهمین بازی خود در این رقابت‌ها از ساعت ۹:۳۰ فردا (یکشنبه) با تیم ایتالیا بازی خواهند کرد.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.