پنجشنبه, 8 آبان 1399 :: Thursday, 29 October 2020
 
کد خبر: 71839

وزیر صنعت: ایران در تولید لاستیک سنگین خودکفا می‌شود

وزیر صنعت: ایران در تولید لاستیک سنگین خودکفا می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: کشور در حال خودکفایی در تولید لاستیک سنگین است و در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.
پایگاه خبری ریشه

رضا رحمانی در سفر به اردبیل اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای تولید لاستیک سنگین در کشور انجام شده و رفته رفته به خودکفایی در تولید لاستیک سنگین دست می‌یابیم.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی فاز طرح توسعه کارخانه لاستیک اردبیل 30 درصد بر خودکفایی در تولید لاستیک سنگین در کشور افزوده می‌شود، افزود: این کارخانه یکی از واحدهای بسیار مهم در کشور محسوب می‌شود که نقش بسزایی در ارتقای تولید داشته است.

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت تصریح کرد: کارخانه لاستیک اردبیل برای هزاران نفر اشتغال ایجاد کرده است و با بهره‌برداری از فازهای بعدی شاهد توسعه اشتغال و تولید در این کارخانه می‌شویم.

رحمانی گفت: در حال‌حاضر 4 طرح تولید لاستیک نیز در استان‌های مختلف انجام می‌شود که با بهره‌برداری از این طرح‌ها به خودکفایی کامل در تولید لاستیک سنگین می‌رسیم.

وی افزود: در حال‌حاضر مشکل حاد و جدی در تولید لاستیک سبک وجود ندارد و برنامه‌ریزی برای تولید این لاستیک در کشور انجام می‌شود.

بنا به فرموده مقام معظم رهبری تنها راهکار مشکل اقتصادی اتکا به تولید داخلی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال‌حاضر تنها راه‌حل مشکلات اقتصاد، تولید و اشتغال فعلی بنا به فرموده مقام معظم رهبری اتکا به تولید داخلی است و در این زمینه وزارت صنعت و معدن با ارج نهادن به تولید داخلی در صدد تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

رحمانی ادامه داد: استان اردبیل یکی از استانهای نوظهور صنعتی است و رفته رفته شاهد توسعه صنعت در این استان هستیم و با راه‌اندازی واحدهای صنعتی در این استان شاهد رونق اقتصاد و اشتغال می‌شویم.

وی گفت: در بازدیدی که از کارخانه نئوپان خلخال داشتیم این واحد که تعطیل شده بود هم‌اکنون راه‌اندازی شده و 200 نفر مشغول فعالیت هستند و با بهره‌برداری از فاز توسعه این طرح برای 300 نفر نیز اشتغال ایجاد می‌شود.

وی اضافه کرد: کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر نیز پیشرفت خوبی داشته است و فاز اول این پروژه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد و در این کارخانه نیز در فاز اول برای یک‌هزار و 500 نفر زمینه اشتغال فراهم می‌آید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از ظرفیتهای استان اردبیل را حوزه معدن عنوان و تصریح کرد: در این زمینه مطالعات موفقیت‌آمیز بوده که می‌تواند برای استان مثمر ثمر باشد.

وی از اختصاص امتیازات ویژه و خاص به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در شهرکهای صنعتی خبر داد و اظهار کرد: ما آماده حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم تا بتوانند با راه‌اندازی واحدهای تولیدی پویایی اقتصاد و اشتغال منطقه را رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.