شنبه, 3 مهر 1400 :: Saturday, 25 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 71812

افزایش جرایم ناشی از نفرت در آمریکا

افزایش جرایم ناشی از نفرت در آمریکا
ژورنال نیوز در گزارشی به موضوع افزایش جرایم ناشی از نفرت در آمریکا پرداخته و می‎گوید این نوع ار جرایم به مشکلی رو به رشد در نیویورک تبدیل شده است.
پایگاه خبری ریشه
مقام‎های محلی نیویورک می‌گویند، افزایش جنایت‎های ناشی از نفرت در سراسر  این ایالت گسترش یافته است. برخی از اعضای کنگره علت افزایش این نوع از جرایم را اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ، می‌دانند.
به گزارش پایگاه ژورنال نیوز، تحقیقات اف‎بی‎آی نشان می‌دهد در سراسر آمریکا در سال ۲۰۱۷، ۷۱۷۵ مورد گزارش مربوط به جرایم ناشی از نفرت به ثبت رسیده که این آمار در مقایسه با سال پیش از آن ۱۷ درصد رشد داشته است؛ بر اساس آمار‌ها به مدت ۳ سال متوالی این نوع از جرایم در آمریکا روند صعودی از خود نشان داده‎اند.
 
 
دادگاه‌های نیویورک در سال ۲۰۱۷، ۵۵۲ مورد جرایم ناشی از نفرت را به ثبت رساندند؛ این میزان بالاتر از مجموع آمار اعلام شده اف‎بی‎آی در سال ۲۰۱۴/۲۰۱۵ بوده است.
نیتا لوی، نماینده کنگره آمریکا، می‎گوید که مُهر تایید دونالد ترامپ بر موضوعاتی همانند نژادپرستی و ترس از بیگانگان باعث شده تا این موضوعات امری عادی در آمریکا به نظر برسند." 
این نماینده آمریکایی بر این باور است اظهارات تحریک آمیز دونالد ترامپ به اقدامات خشونت آمیز را در این کشور دامن زده است است؛ برای مثال تیراندازی مرگبار اخیر در شهر ال پاسو در تگزاس که عامل تیراندازی تحت تاثیر اظهارات ترامپ درباره شهروندان مکزیکی قرار گرفته بود.
بررسی‎ها در آمریکا نشان می‌دهد که هزاران جرایم ناشی از نفرت توسط گزارش‌های شخصی در مراکز قضایی این کشور به ثبت رسیده است.
آمار‌ها نشان می‌دهد که از ماه ژوئن ۱۸۴ مورد پرونده درباره جنایات ناشی از نفرت به ثبت رسیده است. این آمار در زمان مشابه سال قبل ۱۱۲ مورد بوده است.
نمایندگان آمریکایی می‎گویند کنگره این کشور باید علت اصلی این نوع از خشونت‌ها را که در سراسر آمریکا ریشه دوانده پیدا کرده و قوانین بازدارنده قوی‎تری برای مقابله خشونت تسلیحاتی و سفیدبرتر پنداری تصویب کند.
 
 
منبع : ژورنال نیوز

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.