جمعه, 26 مهر 1398 :: Friday, 18 October 2019
  • واقعیت یا بهانه تجار برای کاهش کنترل‌ها!؟

    واقعیت یا بهانه تجار برای کاهش کنترل‌ها!؟

    رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد شیمیایی، دارویی و بسته‌بندی دارویی سهم قاچاق معکوس را از کل بازار دارو در حدود سه درصد اعلام کرد و گفت: پشت پرده مطرح شدن قاچاق معکوس دارو این است که کنترل حوزه ارزی بر واردات دارو و سایر مولفه‌ها از جمله تولید دارو تحت لیسانس شرکت‌های خارجی کاهش یابد.
 
کد خبر: 71725

کاهش ۵۰ درصدی درآمد شهرداری‌ها

مشاور شهردار در امور توسعه اقتصاد پایدار شهرداری با بیان اینکه با مصوب شدن لایحه مالیات بر ارزش افزوده و معافیت هایی که در آن دیده شده شاهد کاهش 50 درصدی درآمد شهرداری ها خواهیم بود، گفت: این نوع معافیت ها بر شمش طلا، هتل داری و مواردی از این دست معنا ندارد.
پایگاه خبری ریشه

با تاکید بر ضرورت حفظ درآمد شهرداری ها، گفت: متاسفانه در لایحه مالیات بر ارزش افزوده که به تازگی در مجلس در دست بررسی است بسیاری از معافیت‌ها در نظر گرفته شده که می‌تواند درآمد شهرداری‌ها را کاهش دهد.
وی با بیان اینکه معافیت‌های دیده شده در این لایحه مرتبط با خدمات و کالا‌ها است، افزود: در حوزه خدمات و کالا حوزه خدمات شهری همانند دولت و سازمان مالیاتی سهم مشترک داشته، اما متاسفانه فرصت یکسانی برای دفاع از سوی شهرداری‌ها دیده نشده و به این ترتیب سهم درآمدی شهرداری‌ها با این رویه به شدت کاهش خواهد داشت.
هاشمی با تاکید بر اینکه در نشست با برخی نمایندگان مجلس نقطه نظرات شهرداران در خصوص درآمد‌های شهرداری‌ها را اعلام کرده ایم، تصریح کرد: امیدواریم ۴۰ تا ۵۰ درصد تخفیف‌های مالیاتی که در ماده ۹ لایحه مذکور قرار دارد به حداقل رسیده تا به این ترتیب درآمد شهرداری‌ها با مشکل مواجه نشود.
وی با بیان اینکه اگر لایحه مالیات بر ارزش افزوده به شکل فعلی مصوب شود درآمد شهرداری کلانشهر‌ها تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد، گفت: معافیت‌ها باید به موارد لازم ارایه شود تا فشاری هم بر مردم تحمیل نشود.
هاشمی ادامه داد: مواردی که مربوط به مردم و مایحتاج اصلی آن‌ها از جمله دارو است مشمول معافیت‌ها باقی خواهند ماند اما این نوع معافیت ها بر شمش طلا، هتل داری و مواردی از این دست معنا ندارد.
مشاور شهردار در امور توسعه اقتصاد پایدار شهرداری یادآور شد: زیاد شدن این نوع معافیت‌ها هم به ضرر دولت، شهرداری‌ها و همچنین وزارت بهداشت است، زیرا این نوع مالیات‌ها در این سه دستگاه تقسیم می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.