• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
يكشنبه, 18 خرداد 1399 :: Sunday, 7 June 2020
 
کد خبر: 71490

معضل انتشار تصاویر و فیلم‌های هرزه نگارانه کودکان در آمریکا

معضل انتشار تصاویر و فیلم‌های هرزه نگارانه کودکان در آمریکا
نیویورک تایمز در گزارشی به موضوع سوء استفاده جنسی از کودکان در آمریکا از طریق انتشار تصاویر و فیلم‌های هرزه نگارانه پرداخته و می گوید که گزارش ها در این مورد به پلیس آمریکا در سال جاری به هزاران مورد رسیده است.
پایگاه خبری ریشه

فرصت طلبان در شبکه‌های مجازی تصاویر غیرقانونی را در سطح گسترده‌ای تولید و به اشتراک می‌گذارند که این اقدامات غیر قانونی تا حد زیادی به کمک فناوری بر روی آنها سرپوش گذاشته می‌شود.

 تماشای تصاویر منتشر شده وحشتناک است. کودکان بی گناهی که تنها ۳ یا ۴ سال بیشتر ندارند مورد آزار جنسی و گاهی اوقات شکنجه قرار می‌گیرند.

انتشار گسترده تصاویر و فیلم هرزه نگارانه 

به گزارش شرکت‌های فناوری در سال گذشته ۴۵ میلیون تصاویر و فیلم سوء استفاده جنسی کودکان در آمریکا بر روی اینترنت منتشر شده است.

در یک دهه پیش زمانی که شمار گزارش این تصاویر کمتر از یک میلیون مورد بود موضوع انتشار تصاویر و فیلم‌های مربوط به سوء استفاده جنسی کودکان به نقطه بحران رسیده بود.

نهادهای اجرای قانون و مقامات واشنگتن به این بحران واکنش نشان دادند و متعهد شدند تا اقداماتی برای رفع این معضل انجام دهند.

در سال ۱۹۹۸ بیش از ۳ هزار گزارش در مورد تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان به ثبت رسیده بود. تنها بعد از گذشت یک دهه، گزارش‌های سالانه از ۱۰۰ هزار مورد گذشت. در سال ۲۰۱۴، این آمار برای اولین بار از مرز یک میلیون گزارش عبور کرد. تا اینکه در سال ۲۰۱۸ این گزارش‌ها به ۱۸.۴ میلیون مورد رسید که بیش از یک سوم گزارش‌های ثبت شده گذشته بود. گزارش‌های به ثبت رسیده حاوی بیش از ۴۵ میلیون تصاویر و فیلمی است که با عنوان سوء استفاده جنسی از کودکان در اینترنت منتشر شدند.

نیویورک تایمز بشی از ۱۰ هزار صفحه از اسناد پلیس و دادگاه را مورد بررسی قرار داده و همچنین تست‌های نرم افزاری برای ارزیابی در دسترس بودن این تصاویر به وسیله موتور جستجو را انجام داد.

در یکی از گزارش‌ها، مکالمه با فرد متخلف نشان می‌دهد که هویت واقعی خود را با استفاده از نرم افزار رمزگذاری پنهان می‌کرد و سایتی را اداره می‌کرد که تا کنون ۱۷ هزار تصویر هرزه نگارانه را در این سایت بارگذاری کرده است.

شیوع سوء استفاده جنسی از کودکان 

مصاحبه‌های انجام شده نشان می‌دهد که قربانیان در سراسر آمریکا می‌گویند که جزئیات دلخراش  سوء استفاده جنسی زندگی چگونه زندگی آن‌ها را پایان داده است. کودکان از سوی بستگان و افراد غریبه مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرند و شیوع این موضوع آنقدر گسترده است که امری طبیعی در این کشور به نظر می‌رسد.

این در حالی است که حتی پس از گذشت سال‌ها قربانیان هنوز واهمه دارند که مبادا چهره‌ آنها در آن تصاویر و فیلم‌ها هرزه نگارانه شناسایی شوند.

مدارک نشان می‌دهد که سوء استفاده جنسی از کودکان در تصاویر و فیلم‌های هرزه نگارانه یک معضل جهانی است که در سطح وسیعی وجود دارد. در سال‌های گذشته تصاویر و فیلم‌های هرزه نگارانه در سایر کشور‌ها نیز تولید و منتشر شدند، اما ریشه این تخلفات در کشور آمریکا یافت می‌شود.

در سال ۲۰۱۸ قانونی در کنگره آمریکا به تصویب رسید که بسیاری از مشکلات امروز را پیش بینی کرد، اما نیویورک تایمز دریافت که دولت فدرال جنبه‌های اصلی این قانون را برآورده نکرده است.
 

تولید و انتشار تصاویر و فیلم‌های هرزه نگارانه موضعی گسترده و شایع در کشور آمریکا به شمار می‌آید که هنوز هیچ اقدامی جدی از سوی مقامات آمریکا برای رفع آن صورت نگرفته است.

 

منبع:نیویورک تایمز

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.