سه شنبه, 17 تير 1399 :: Tuesday, 7 July 2020
 
کد خبر: 71427

اختصاص ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین اربعین

اختصاص ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین اربعین
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری با اشاره به اختصاص ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائرین اربعین گفت: به زائرین توصیه می‌کنیم زمان بازگشت خود را مدیریت کنند.
پایگاه خبری ریشه
احمد رضا عامری در خصوص شرایط ناوگان اتوبوس رانی برای جابجایی زائرین در ایام اربعین بیان کرد: مشکل کمبود ناوگان اتوبوس برای جابجایی مسافران اربعین نداریم و به مسافران توصیه می‌کنیم پیک تردد را برای بازگشت انتخاب نکنند.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۱۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای کشور فعال هستند و قرار است از این تعداد ۸ هزار دستگاه برای خدمت رسانی به زائرین اربعین اختصاص یابد.
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری در توضیح شرایط ناوگان سواری کریاه و مینی بورس نیز اظهار کرد: کلیه ناوگان تعاونی مسافر بری در ایام اربعین آمادگی جابجایی زائرین را دارند، ولی تصمیم بر این است تا این ناوگان در داخل کشور خدمات رسانی کند و مسافرانی که بین شهر‌های دیگر قصد جابجا شدن دارند از این ناوگان استفاده کنند.
عامری تاکید کرد: طرح سفر‌های اربعین از ۱۷ مهرماه آغاز و تا ۳ آبان ماه ادامه می‌یابد و آمادگی لازم را برای جابجایی مسافران داریم، ولی به زائرین توصیه می‌کنیم روز‌های پایانی و پیک شلوغی را برای بازگشت انتخاب نکنند و زمان بازگشت سفر خود را مدیریت کنند.
وی خاطر نشان کرد: اگر تعداد زائران و تقاضای سفر افزایش یابد اتوبوس بیشتری برای سفر‌های اربعین اختصاص می‌یابد، ولی از آن طرف اتوبوس‌های سفر‌های درون کشور بین شهر‌ها کمتر می‌شود و ما شرمنده مردم می‌شویم، ولی به هر حال سفر‌های اربعین در اولویت است.
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری با اشاره به لزوم رعایت تفکیک پایانه‌های مرزی که از سوی ستاد اربعین از سوی زائرین خاطر نشان کرد: به زائران توصیه میشود حتما در سفر‌های برگشت مدیریت سفر داشته باشند روز قبل از اربعین و روز‌های بعد از اربعین برای توزیع مدیریت سفر مناسب است که امیدواریم زوار به این مسأله توجه کنند؛ در این صورت مشکل کمبود ناوگان رخ نمی‌دهد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.