• واقعیت یا بهانه تجار برای کاهش کنترل‌ها!؟

  واقعیت یا بهانه تجار برای کاهش کنترل‌ها!؟

  رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد شیمیایی، دارویی و بسته‌بندی دارویی سهم قاچاق معکوس را از کل بازار دارو در حدود سه درصد اعلام کرد و گفت: پشت پرده مطرح شدن قاچاق معکوس دارو این است که کنترل حوزه ارزی بر واردات دارو و سایر مولفه‌ها از جمله تولید دارو تحت لیسانس شرکت‌های خارجی کاهش یابد.
جمعه, 26 مهر 1398 :: Friday, 18 October 2019
 • ترامپ: بگذارید اسد با ترکیه بجنگد

  ترامپ: بگذارید اسد با ترکیه بجنگد

  رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد کشورش حاضر نیست برای دفاع از «سرزمین دشمن» بجنگد و دولت سوریه باید برای دفاع از کُردها و خاک خود با ترکیه بجنگد.
 
کد خبر: 71394

تبعیض نژادی گسترده در سیستم آموزشی آمریکا

تبعیض نژادی گسترده در سیستم آموزشی آمریکا
رویترز در گزارشی به موضوع تبعیض نژادی در مدارس آمریکا پرداخته و می‎گوید بر اساس تحقیقات شکاف بزرگی در میان دانش آموزان ایجاد شده و دانش آموزان سیاه پوست در مدارسی با کمترین امکانات تحصیلی متمرکز شده‎اند.
پایگاه خبری ریشه
موضوع تبعیض نژادی در آمریکا امری نهادینه است که آن را می‌توان حتی در نظام آموزش و پرورش این کشور به وضوح مشاهده کرد.
مطالعات جدید نشان می‌دهد که دانش آموزان سیاه پوست و اسپانیایی تبار در سیستم آموزشی آمریکا در مدارسی تحصیل می‌کنند که فاقد کمترین امکانات است.
 
تفکیک دانش آموزان سیاه پوست
 یک تحقیق سراسری نشان می‌دهد که تفکیک در نظام آموزشی دولتی آمریکا کودکان سیاه پوست و اسپانیایی تبار را در مدارسی که کمترین امکانات آموزشی را ارائه می‌دهند متمرکز کرده است. همین امر باعث ایجاد شکاف آموزشی میان دانش آموزان اقلیت و سفید پوست در این کشور شده است.
یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه استنفورد نمرات صد‌ها میلیون آزمون استاندارد در هر مدرسه دولتی آمریکا را از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ مورد بررسی قرار داده و نتیجه بدست آمده را جمع آوری کردند.
یافته‌های مطالعات قبلی نشان می‌دهد که موضوع فقر با ادامه دادن تفکیک دانش آموزان آمریکایی در ارتباط بوده و این موضوع یک مکانیسم مهم در خصوص نابرابری‌های نژادی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان به شمار می‌آید.
راردون روز، از اساتید دانشگاه استنفورد می‎گوید، " در صورتی که ما بخواهیم فرصت‌های آموزشی و یادگیری را برای دانش آموزان بهبود ببخشیم بایستی کودکان را از مدارسی که فاقد امکانات آموزشی هستند بیرون بیاوریم. "
1

 

 
شکاف بزرگ در پیشرفت دانش آموزان 
وی می‌گوید، " بخشی از دلیل آنکه در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان شکاف بزرگی مشاهده می‌شود آن است که دانش آموزان اقلیت در مدارس فقیر (فاقد کمترین امکانات) متمرکز شده‎اند و این مدارس در واقع مدارسی هستند که به طور نظام‌مند فرصت‌های آموزشی پایین تری را ارائه می‌دهند. "
 
سیاه پوستان و نمرات آزمون ها 
بر اساس این تحقیق دانش آموزان آفریقایی و اسپانیایی تبار در آمریکا در آزمون‌های استاندارد نمرات پایین تری نسبت به دانش آموزان سفید پوست کسب می‌کنند. در نتیجه برطرف کردن این شکاف بزرگ میان دانش آموزان برای معلمان و مربیان به یک چالش مداوم تبدیل شده است.
 
تفکیک دانش آموزان نقض بند 14 قانون اساسی آمریکا
تبعض نژادی در نظام آموزشی آمریکا در حالی کاملاً مشهود و قابل لمس است که دیوان عالی این کشور در سال ۱۹۵۴ حکمی صادر کرد مبنی بر اینکه موضوع تفکیک نژادی در نظام آموزش و پرورش نقض بند ۱۴ قانون اساسی آمریکا به شمار می‌آید که از قانون برابری حمایت می‌کند.
 
تاثیر تفکیک دانش آموزان بر عملکرد تحصیلی 
 
اخیرا طی تحقیقی دانش آموزان سیاه پوست در مدرسه‌ای در نیویورک در بازه زمانی ۸ ساله مورد بررسی قرار گرفتند.
در این تحقیق مشخص شد که نرخ فقر در میان دانش آموزان رنگین پوست این مدرسه ۲۲ درصد بالاتر از میانگین دانش آموزان سفید پوست بوده است. همچنین این تحقیق نشان داد که عملکرد تحصیلی دانش آموزان سفید پوست به طور متوسط ۲-۱/۲ بالاتر از دانش آموزان سیاه پوست بوده است.
با وجود آنکه جنبش‌های بسیاری به نشانه اعتراض به موضوع گسترده تبعیض نژادی در آمریکا برپا شده است، اما این موضوع همچنان امری است که شهروندان رنگین پوست این کشور از آن رنج می‌برند.
 
 
منبع : رویترز
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.