دوشنبه, 18 فروردين 1399 :: Monday, 6 April 2020
 
کد خبر: 71378

از امروز آماده مذاکرات دقیق پیرامون «طرح صلح هرمز» هستیم

از امروز آماده مذاکرات دقیق پیرامون «طرح صلح هرمز» هستیم
سخنگوی دولت، گفت: سیاست فشار حداکثری درباره ایران نتیجه‌ای جز مقاومت فعال و دور شدن از مذاکره با ایران به دست نخواهد داد. ایران تحت تحریم آمریکا و یا هرکشور دیگری به مذاکره و گفتگو نمی‌نشیند.
پایگاه خبری ریشه

علی ربیعی ظهر امروز و در نشست خبری خود که در ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزارشد، با بیان اینکه «طرح صلح هرمز» ارائه شده از سوی رئیس‌جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل سه تفاوت بنیادین با طرح‌های آمریکایی داشت، اظهارکرد: طرح صلح هرمز برخلاف طرح آمریکا، امنیت خلیج‌فارس را منوط به حضور قدرت‌های بیرونی نمی‌بیند.

وی ادامه داد: طرح صلح هرمز هیچ کشوری را از این ائتلاف بیرون نمی‌گذارد، سوم اینکه این طرح علیه هیچ کشوری نیست و رویکردی ایجابی داشته و رسیدن به صلح را در نظر دارد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ کشوری نمی‌تواند طرح ائتلاف امید و صلح هرمز را نادیده بگیرد، گفت: از امروز آماده انجام مذاکرات دقیق پیرامون این طرح و گسترش آن هستیم.

ربیعی اضافه کرد: رئیس جمهور در زمان حضورش در مجمع عمومی سازمان ملل، در پیگیری تعهدات دیگر کشورهای حاضر در برجام به مسئولان این کشورها پیام داد آمادگی مذاکره در قالب ۵+١را داریم به شرطی که آمریکا همه تحریم‌ها را بردارند و به میز مذاکره بازگردند. این آمریکاییها بودند که از میز مذاکره کنار رفتند و باید خودشان برگردند و آنچه بردند را نیز بازگردانند.

وی تاکید کرد: مسئولیت گریزی آمریکا در برجام هیچ منافاتی با انجام تعهدات اروپاییان ندارد و توجیه کننده عدم رعایت تعهد قانونی آنها نیست.

سخنگوی دولت تاکید کرد: تحریم‌ها علیه ایران شکلی از تروریسم است و هیچ دولتی با تروریسم هایی که در پی طرح ریزی نقشه برای حمله‌های جدید هستند، مذاکره نمی‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سیاست فشار حداکثری درباره ایران نتیجه‌ای جز مقاومت فعال و دور شدن از مذاکره با ایران به دست نخواهد داد. ایران تحت تحریم آمریکا و یا هرکشور دیگری به مذاکره و گفتگو نمی‌نشیند.

سخنگوی دولت درباره سامانه ثبت دارایی مسئولان بیان کرد: در گذشته سامانه اینترنتی برای ثبت دارایی مسئولان وجود نداشت و به صورت کتبی از اعضای هیئت دولت خواسته بودند که دارای‌های خود را اعلام کنند و وزیری نبود که این اقدام را انجام نداده باشد؛ بنده هم در زمان وزارتم این اقدام را انجام داده بودم.

ربیعی تاکید کرد: هم اکنون نیز آمادگی دارم لیست دارایی‌های خود را در این سامانه ثبت و اعلام کنم.

سخنگوی دولت گفت : وزرا مدام همه تغییرات جزیی دارایی خود را نیز اعلام می کنند، بنده کسی را از دولت نمی‌شناسم که مشمول باشد و دارایی خود را اعلام نکرده باشد. بنده هم اگر با سمت کنونی مشمول این قانون باشم، حتما برای ثبت‌نام در سامانه اقدام خواهم کرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی سامانه ثبت دارایی مسئولان کار خوبی است، گفت: این امر به بحث های ایجاد شفافیت کمک می‌کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.