جمعه, 9 خرداد 1399 :: Friday, 29 May 2020
 
کد خبر: 71361

ایجاد سامانه تصمیم در ۲۲ استان برای اجرای مشاوره‌های قبل از طلاق

ایجاد سامانه تصمیم در ۲۲ استان برای اجرای مشاوره‌های قبل از طلاق
رئیس سازمان اجتماعی کشور از ایجاد سامانه تصمیم در ۲۲ استان برای اجرای مشاوره‌های قبل از طلاق خبر داد و گفت: ثابت ماندن شاخص طلاق در کشور نشان اثرگذاری عملکرد و تلاش تمام دستگاه‌ها‌ست.
پایگاه خبری ریشه

تقی رستم‌وندی شامگاه گذشته در جلسه کارگروه اجتماعی استان سمنان با اشاره به روند رو به رشد افزایش آسیب‌های اجتماعی در جهان اظهار داشت: افزایش این آسیب‌ها در کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی باعث به صدا درآمدن زنگ خطر در دیگر کشورها شده است.

وی با بیان اینکه فقر و محرومیت از عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی هستند و ارتباطی مستقیم بین فقر و محرومیت و آسیب‌های اجتماعی وجود دارد گفت: حوزه اقتصاد کشور متأثر از آسیب‌های اجتماعی است.

رئیس سازمان اجتماعی کشور با بیان اینکه وضعیت اقتصادی افراد هر جامعه در افزایش یا کاهش آسیب‌های اجتماعی همچون سرقت و خشونت نقش دارد گفت: بی‌توجهی به آسیب‌های اجتماعی می‌تواند منجر به ایجاد چالش های سیاسی و امنیتی در کشور شود.

رستم‌وندی یکی از راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی را تقویت بنیان خانواده عنوان کرد و گفت: در این راستا آموزش‌های پیش از ازدواج را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی از ایجاد سامانه تصمیم در 22 استان برای اجرای مشاوره‌های قبل از طلاق خبر داد و اظهار داشت: ثابت ماندن شاخص طلاق در کشور نشان اثرگذاری عملکرد و تلاش تمام دستگاه‌ها است.

رئیس سازمان اجتماعی کشور با اشاره به بسته شدن پنجره جمعیتی در کشور اذعان داشت: انگیزه ازدواج در جوانان باید ارتقا یابد و در این راستا باید از ظرفیت خیران استفاده شود.

طرح افزایش آمار ازدواج در استان‌های کشور در دستور کار است

معاون وزیر و رئیس سازمان اجتماعی کشور از در دستور کار قرار گرفتن اجرای طرح افزایش آمار ازدواج در استان‌های کشور بدین صورت که مؤثران هر استان زمینه و بستر یک‌هزار ازدواج را در استان خود فراهم کنند تا از کاهش ازدواج در کشور جلوگیری شود.

رستم‌وندی با تأکید بر اینکه باید خانواده زندانیان حمایت شوند خاطرنشان کرد: برای این مهم نیز باید برنامه‌ای مدون تدوین شود.

وی افزود: در حال حاضر سازمان تأمین اجتماعی کشور 25 هزار نفر از خانواده‌های زندانیان کشور را زیرپوشش برنامه‌های حمایتی خود قرار داده است.

طرح‌های ابتکاری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی حمایت می‌شود

رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور با اشاره به فعالیت گسترده خیران در استان سمنان گفت: از ظرفیت این خیران باید در کاهش آسیب‌های اجتماعی بهره گرفت.

رستم‌وندی با بیان اینکه الگوی محله‌محوری طرحی است که از سوی استان سمنان مطرح شده است گفت: این طرح قابلیت اجرا در تمام کشور را دارد.

وی بیان داشت: نظام مراقبت روانی و اجتماعی کشور با هدف غربالگری و درمان آسیب‌های اجتماعی در سراسر کشور ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: تمامی طرح‌های ابتکاری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.