• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
يكشنبه, 18 خرداد 1399 :: Sunday, 7 June 2020
 
کد خبر: 71342

روند رو به رشد جرایم ناشی از نفرت در آمریکا

روند رو به رشد جرایم ناشی از نفرت در آمریکا
جرایم ناشی از نفرت در سراسر آمریکا به شدت رو به رشد است و بنابر گزارش رسانه‎های محلی این نوع از جرایم در منطقه اورنج کانتی کالیفرنیا طی چهار سال گذشته با افزایش چشمگیری روبرو بوده است.
پایگاه خبری ریشه
رفتار‌های نژادپرستانه و جرایم ناشی از نفرت در سراسر آمریکا رو به رشد بوده و سالانه شمار بسیاری را قربانی می‌کند.
نتایج گزارشی که به تازگی منتشر شد نشان می‌دهد که شمار جرایم کینه توزانه در منطقه " اورنج کانتی " کالیفرنیا طی ۴ سال گذشته افزایش یافته است.
 
افزایش جرایم ناشی از نفرت
به گزارش پایگاه اورنج کانتی رجیستر، آمار‌ها نشان می‌دهد ۶۷ مورد جرایم مرتبط با نفرت در سال گذشته در این منطقه به ثبت رسیده است این حوادث به عنوان اقدامات غیر جنایی تعریف شده‎اند که برای ابراز نفرت و کینه از گروه خاصی صورت می‌گیرد.
سنگین‌ ترین جرم‎ها در این منطقه که جرایم کینه توزانه بودند از مواردی هستند که در این گزارش جدید مورد بررسی قرار گرفتند.
در این گزارش آمده است که در حدود ۴۲ درصد از جرایم کینه توزانه که در سال گذشته در اورنج کانتی به ثبت رسید ناشی از نفرت نژادی و قومیتی بوده است.
 
۳۴ درصد از این جرایم به دلیل تحمل نکردن اعتقادات گروه‌های مذهبی صورت گرفته است.
پیتر لوی، از مسئولان محلی اورنج کانتی و لانگ بیچ می‌گوید، " نتایج گزارش‌ها بازتابی از آن چیزی است که در سراسر آمریکا و جهان رخ می‌دهد.
 
شهروندان آمریکایی لاتین و خاورمیانه
در واقع آن چیزی که به مدارس و سازمان‌ها در آمریکا گزارش می‌شوند تنها بخش کوچکی از این معضل اجتماعی بزرگ به شمار می‌آید.
کمیسیون روابط انسانی آمریکا گزارش داده که بزرگ‌ترین جرایم ناشی از نفرت در سال گذشته جمعیت شهروندان لاتین تبار و خاورمیانه‎ای تبار را هدف قرار گرفته بود.
 
به طور کلی، گزارش کمیسیون روابط انسانی منطقه اورنج کانتی اشاره می‌کند که یافته‌های آن با اعداد ارائه شده توسط دادگستری کالیفرنیا مبنی بر اینکه در سال ۲۰۱۸ کاهش ۲.۵ درصدی جرایم ناشی از نفرت را نشان می‌داد متفاوت است.
افزایش دستگیری‌های عاملان جرایم ناشی از نفرت منجر به افزایش پیگیری‌های بیشتر جرایم کینه توزانه می‌شود.
 
سال گذشته از دادستان منطقه اورنج کانتی خواسته شد تا پرونده ۳۲ مورد از این جرایم را مورد بررسی قرار دهد. اما در نهایت تنها برای ۲۵ مورد از این جرایم پرونده تشکیل شد و ۳ پرونده دیگر در حال پیگیری است.
جرایم ناشی از نفرت به عنوان اقدامات جنایی تعریف شده که با انگیزه‌های مختلفی همانند جنسیت، ملیت، نژاد، مذهب و گرایش جنسی و یا ناتوانی صورت می‌گیرد. در سال گذشته شایع‌ترین این نوع از جرایم با ۲۱ درصد خرابکاری و ۱۳ درصد با آزار و اذیت همراه بوده است.
جرایم کینه توزانه و ناشی از نفرت در سراسر آمریکا روند صعودی داشته و گروه‌های اقلیتی و رنگین پوستان بیشترین قربانی این نوع از جرایم در این کشور هستند.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.