سه شنبه, 28 دى 1400 :: Tuesday, 18 January 2022
 
کد خبر: 71258

بازیگری که ۲۰۰ میلیون تومان می‌گرفت حالا با یک میلیارد و دویست هم راضی نمی‌شود

بازیگری که ۲۰۰ میلیون تومان می‌گرفت حالا با یک میلیارد و دویست هم راضی نمی‌شود
کارگردان فیلم «هیس دختر‌ها فریاد نمی‌زنند» گفت: افزایش دستمزد بازیگران کاملاً بی منطق و ناعادلانه است، بازیگری تا دو سال پیش با دویست میلیون تومان بازی می‌کرد حالا با یک میلیارد و دویست میلیون تومان هم سر پروژه نمی‌آید، من نمی‌دانم این دستمزد‌ها از کجا آمده و اصلا چرا بازیگران باید این مبالغ را دریافت کنند؟.
پایگاه خبری ریشه

پوران درخشنده کارگردان سینما  پیرامون آخرین مراحل ساخت فیلم سینمایی «هیس پسرها گریه نمی‌کنند» گفت: خوشبختانه با سه سرمایه گذار وارد مذاکره شده‌ام و نتایج خوبی تاکنون حاصل شده است، به طور قطع «هیس پسرها گریه نمی کنند» امسال کلید خواهد خورد. 

وی درباره احتمال حضور خود در جشنواره فیلم فجر در دوره سی و هشتم افزود: واقعیت امر مطمئن نیستم که فیلم به جشنواره فجر امسال برسد، البته بیشتر برایم مهم است که فیلم خوبی بسازم و اینطور نیست که برای رسیدن اثر به فجر عجله ای داشته باشم. 

کارگردان «زیر سقف دودی» درباره احتمال حضور شهاب حسینی به عنوان نقش اصلی فیلم خود اضافه کرد: هنوز به طور قطعی با بازیگری صحبت نکرده ام، به امید خدا وقتی پیش تولید شروع شود انتخاب بازیگر را رسما کلید می زنم، همچنان به حضور شهاب حسینی در فیلمم فکر می کنم اما اگر وی نتواند با ما همکاری کند، به گزینه های دیگری نیز برای این فیلم فکر کرده ام. 

وی دلیل طولانی شدن مراحل پیش تولید ساخت فیلم خود را اینگونه توصیف کرد: متاسفانه شرایط سینمای ایران طی دو سال گذشته به شکل ناراحت کننده ای پیش رفته است، طی دو سال گذشته بازیگر سالاری و سرمایه سالاری سینما را نابود کرده است.

کارگردان فیلم «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» در همین راستا ادامه داد: عده‌ای با پول‌های باد آورده وارد سینما شده‌اند و با ولخرجی‌های بی حساب و کتاب هزینه تولید آثار را بالا برده‌اند، همین عاملی شده تا فیلمسازان مستقل دیگر نتوانند قد راست کنند.

وی افزایش نجومی دستمزد بازیگران را ناامید کننده خواند و اضافه کرد: افزایش دستمزد بازیگران کاملاً بی منطق و ناعادلانه است، بازیگری که تا دو سال پیش با دویست میلیون تومان بازی می‌کرده، حالا با یک میلیارد و دویست میلیون تومان هم سر پروژه نمی آید، من نمی دانم این دستمزدها از کجا آمده و اصلا چرا بازیگران باید این مبالغ را دریافت کنند؟. بازیگران را با دستمزدهای نجومی به شبکه نمایش خانگی می برند و آن بازیگر با توقع همان دستمزد وارد سینما می شود و همین عاملی شده که ارقام نجومی به دستمزد بازیگران نفوذ کند. 

1

این کارگردان سینما افزود: از نظر من تهیه کنندگان سینما زیر چتر متحدی نیستند، هیچ قانون و قاعده ای وجود ندارد و همین امر باعث شده تا هزینه فیلمسازی سر به فلک بکشد. متاسفانه تعاریف واحدی برای تولید فیلم وجود ندارد، اصلا سینما اینقدر درآمد ندارد که تا این حد در آن خرج می شود، من واقعا نمی‌دانم با چه استدلالی این پول‌ها در سینما خرج می‌شود. 

درخشنده با اشاره به بیکار شدن طیف عظیمی از بازیگران سینما خاطرنشان کرد: چرا سینما به این سمت سو رفته که عده ای در همه کارها بازی می کنند و عده ای سالهاست خانه نشین شده اند؟. متاسفانه فیلمسازان مستقل در جریان ورود پولهای باد آورده به سینما له شده اند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.