چهارشنبه, 22 مرداد 1399 :: Wednesday, 12 August 2020
 
کد خبر: 71040

لاریجانی: ایجاد ائتلاف ‌امنیت آبراه تنگه هرمز ‌توسط آمریکا برای چپاول منطقه است

لاریجانی: ایجاد ائتلاف ‌امنیت آبراه تنگه هرمز ‌توسط آمریکا برای چپاول منطقه است
رئیس مجلس با بیان اینکه ایجاد ائتلاف برای امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا وسیله جدیدی برای چپاول منطقه است، گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی اجازه بازی با خلیج فارس برای ناامن‌سازی منطقه را نمی‌دهند.
پایگاه خبری ریشه

علی لاریجانی صبح امروز در مراسم رژه ملی نیروهای مسلح که در بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه محور کانونی تفکر حضرت امام راحل در انقلاب بر پایه اسلام بود، عنوان کرد: دلیل اصلی مخالفت حضرت امام خمینی(ره) با نظام دیکتاتوری سابق بر سر این بود که این رژیم سفاک به‌دنبال ستیز با اسلام بود.

وی ادامه داد: ندای اصلی انقلاب اسلامی ایران وحدت امت اسلامی بوده و هست و این‌که ملت‌های مسلمان باید با هم باشند و با یکدیگر روابط برادرانه داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به همین جهت اولین اقدام پس از پیروزی انقلاب، تعطیلی سفارت اسرائیل در ایران و تبدیل آن به سفارت فلسطین بود و دفاع از مردم مظلوم فلسطین همواره از آرمان‌های اصلی انقلاب بوده و هست و ملت ایران تنها کشوری در جهان است که با صدای بلند از ملت فلسطین دفاع می‌کند.

لاریجانی با یادآوری اینکه صدام برای آغاز جنگ با ایران مسئله عرب و فارس را مطرح کرد، اظهار داشت: این همان چیزی بود که استکبار می‌خواست و توهم صدام نیز این بود که با تکیه بر آمریکا می‌تواند به خواسته خود برسد و ملت ایران را به زانو در آورد.

لاریجانی اضافه کرد: آمریکا و غرب در دوره جنگ تحمیلی حمایت کامل از صدام انجام دادند اما همین آمریکا وقتی که دید صدام دیگر ارزشی ندارد، او را سرکوب کرد، همان‌طور که دیگر رهبران کشورهای عربی وابسته به آمریکا سرکوب شدند.

وی گفت: کشورهای عربی باید بدانند که آمریکا به آنان نگاه ابزاری دارد و به‌زبان تحقیر با آنها صحبت می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "همه کشورهای اسلامی برادران ما هستند"، خاطرنشان کرد: آرزوی ما این است که همه ملت‌های مسلمان مخصوصاً همسایگان ایران با اخوت و برادری کنار یکدیگر بوده و ما بهترین روابط را با هم داشته باشیم و قدرت و انرژی خود را برای مقابله با بیگانگان و صهیونیست‌ها به‌کار ببریم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز اینکه صدام تصور می‌کرد که پس از انقلاب نیروهای مسلح ایران در وضعیت به‌هم‌ریخته هستند، افزود: صدام این را فرصت مغتنمی می‌پنداشت تا به ایران حمله کند اما نیروهای مسلح و ارتش و سپاه و بسیج این کشور برخاسته از متن جامعه اسلامی هستند که الگوی آنها حضرت امام حسین علیه السلام می‌باشد.

وی بیان داشت: ملت ایران فرزندان خود در نیروهای مسلح را با شعار حسینی تربیت نموده و این گونه بود که در همان نخستین ساعات آغاز جنگ تحمیلی خلبانان دلیر نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران ضربه کاری بر ارتش صدام وارد کردند و در دفاع مقدس صحنه‌های شورانگیز عاشورایی خلق کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه نیروهای مسلح کارآزموده ایران اسلامی قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده‌اند، عنوان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک سرمایه بزرگ ملی برای کشورمان و یک سرمایه ارزشمند برای منطقه هستند.

وی گفت: زمانی که کشورهای سوریه و عراق گرفتار تروریست‌های تکفیری شده بودند، شاهد بودیم که نیروهای مسلح ما به کمک آن‌ها شتافتند و کمر تروریست‌ها را شکستند.

لاریجانی اظهار داشت: با وجود قدرت تسلیحاتی نیروهای مسلح ایران اما نظامیان کشورمان در طول 40 سال گذشته هیچ تعرضی به هیچ کشوری نداشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از کشورهای منطقه که در زمان جنگ تحمیلی کمک‌های بسیاری به صدام داشت، امروز هم در منطقه ماجراجویی می‌کند و با پول جریان‌های تروریستی خلق می‌کند، اما نیروهای مسلح ایران اسلامی چشم فتنه تروریست در منطقه را کور کرده‌اند.

لاریجانی تأکید کرد: ملت ایران و نیروهای مسلح فداکار کشورمان همه ملت‌های مسلمان را برادر خود می‌دانند و رژیم صهیونیستی غده سرطانی در منطقه و دشمن اصلی همه مسلمانان است و ما دفاع از ملت مظلوم فلسطین را وظیفه خود می‌دانیم.

وی با ابراز اینکه تروریسم به‌قصد تفرقه میان مسلمانان در منطقه ایجاد شده است و سم مهلک برای منطقه می‌باشد، اظهار داشت: آمریکا برای چپاول ملت‌های اسلامی در منطقه حضور دارد.

لاریجانی اضافه کرد: خون‌ریزی و برادرکشی در منطقه ظلم به همه ملت‌های اسلامی است و ملت ایران آمادگی دارد به همه کشورهای منطقه کمک کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به کشورهای منطقه اعلام می‌کنیم نیروهای مسلح ایران اسلامی آمادگی دارند تا به زندگی عزتمندانه ملت‌های مسلمان و تقویت وحدت و برادری کمک کنند و همه همت نیروهای مسلح ما ایجاد امنیت پایدار در منطقه به‌دست خود ملت‌های مسلمان است.

وی ادامه داد: آمریکا و صهیونیست‌ها عوامل مسئله‌سازی در منطقه هستند و امروز رئیس جمهور آمریکا عدم تعهد این کشور نسبت به هر پیمانی را عیان ساخته و آمریکا با صراحت از معامله قرن سخن می‌گوید تا رژیم صهیونیستی را بر ملت‌های اسلامی مسلط کند.

لاریجانی با تذکر اینکه ایجاد ائتلاف برای امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا وسیله جدیدی برای چپاول منطقه است، خاطرنشان کرد: خود کشورهای منطقه این توان را دارند که امنیت را برقرار کنند و نیروهای مسلح ایران اسلامی اجازه بازی با خلیج فارس برای ناامن‌سازی منطقه را نمی‌دهند و ما مطرح کردن این گونه ائتلاف‌ها را شروع بازی جدیدی برای ناامن‌سازی منطقه می‌دانیم.

وی با تأکید به اینکه نیروهای مسلح ایران به‌خوبی امتحان خود را در دفاع مقدس پس دادند و در قلب ملت ایران جای دارند، تصریح کرد: نیروهای مسلح ما سرمایه ملی کشور هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امروز حفظ وحدت در کشور و توجه به اصول ضرورتی ملی و اسلامی است و با تکیه بر رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی، عزت و سربلندی هرچه بیشتر برای ملت ایران فراهم می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.