يكشنبه, 22 تير 1399 :: Sunday, 12 July 2020
 
کد خبر: 71000

باید نسبت به شناسایی بستر‌های فسادزا و ساختار‌های ناکارآمد راهکار لازم ارائه شود

باید نسبت به شناسایی بستر‌های فسادزا و ساختار‌های ناکارآمد راهکار لازم ارائه شود
رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر شناسایی بستر‌های فساد زا برای جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال تاکید کرد و گفت: همه ظرفیت‌های سازمان بازرسی کل کشور را برای حمایت از سرمایه گذاری و کارآفرینی سالم به کار خواهیم گرفت.
پایگاه خبری ریشه

حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مراسم معارفه خود ضمن گرامیداشت ایام محرم و هفته دفاع مقدس و تشکر از رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور گفت: اگر کشوری قانون و برنامه نداشته باشد هر چند که مدیران خوب داشته باشد به اهداف خود دست پیدا نخواهد کرد و مدیران شایسته اگر بهترین قانون برای کشور هم وضع شود در صورتی که کارآمد نباشند قطعا آن کشور به اهداف خود نخواهد رسید.

وی با اشاره به نظارت بر اجرای صحیح قانون بیان کرد: اگر ما بهترین قانون و مجری را داشته باشیم، ولی نظارت به موقع و کارآمد در اجرای قانون نداشته باشیم آن قانون به اهداف خود نخواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با اشاره به اینکه پیشگیری از نکات مورد اهمیت مدیریت جدید قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور است، ادامه داد: بازرسی یکی از ابزار‌های اعمال نظارت است و شیوه‌های سنتی با اعزام صرفا هیئت بازرسی امکان تحقق آن نخواهد بود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: فساد در کشور سیستمی نیست، اما به دلایلی و مطابق سنجش‌ها ادراک و احساس فساد در مردم بیش از واقعیت است که تلاش می‌کنیم که ادراک و احساس فساد نیز کاهش یابد.

وی بیان کرد: البته فساد، کم آن هم خیلی زیاد است و در نظام جمهوری اسلامی ایران کسی آن را تحمل نمی‌کند ولو کم باشد. حتما باید نسبت به شناسایی بستر‌های فسادزا و ساختار‌های ناکارآمد راهکار لازم ارائه شود و با کسانی که از این بستر‌ها برای منافع شخصی از حقوق بیت المال سوءاستفاده می‌کنند برخورد لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان بیان کرد: از اولویت‌های سازمان بازرسی کل کشور این است که مدیران دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند نسبت به شناسایی فساد و فاسد اقدام لازم انجام بدهند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: در برابر تروریسم اقتصادی نظام استکباری موسوم به تحریم عملکرد دستگاه‌های مذکور را با دقت مورد بررسی و رصد قرار می‌دهیم و در صورت لزوم مورد تشویق یا تعقیب قرار خواهند گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان گفت: همه ظرفیت‌های سازمان بازرسی کل کشور را برای حمایت از سرمایه گذاری در تولید و کارآفرینی سالم به کار خواهیم گرفت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه دستگاه‌هایی که حسن عمل دارند باید به افکار عمومی معرفی کنیم، ادامه داد: اینکه دستگاهی تکلیفی داشته باشد و آن را انجام ندهد حتما مورد رصد قرار می‌گیرد و با قوه مقننه در اصلاح قوانین تعامل جدی صورت خواهد گرفت.

وی به پیگیری و اعمال نظارت‌های الکترونیکی و ارتباط با سامانه‌های دستگاه‌های اجرایی اشاره و در پایان بر ضرورت فعال‌تر شدن همکاری واحد‌های نظارتی درون دستگاهی و مطالبه جدی از آن‌ها تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.