چهارشنبه, 22 مرداد 1399 :: Wednesday, 12 August 2020
 
کد خبر: 70987

استقبال زائران از طرح برکت به خانه

استقبال زائران از طرح برکت به خانه
علیرضا رشیدیان گفت:اگر ۳ میلیون ۵۰۰ هزار نفر زائر داشته باشیم که هر کدام ۱۰۰ هزار دینار نیاز داشته باشند به بیش از ۳۰۰ میلیارد دینار برای ارز همراه زائران نیاز داریم که مبلغ سنگینی است و هنوز نتوانسته ایم به توافقی بین بانک مرکزی ایران و بانک مرکزی عراق برسیم.
پایگاه خبری ریشه

علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت درباره میزان استقبال حجاج از طرح برکت به خانه که امسال با هدف کاهش خرید حجاج ایرانی از عربستان و تهیه سوغات از داخل کشور آماده شد گفت: سبک بودن بار هواپیما‌های ما نشان دهنده این بود که حجاج برای خرید سوغاتی از کشور عربستان اقبالی نداشتند.

تامین ارز همراه زائران از طریق مطالبات ارزی ایران از کشور عراق

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه درباره آخرین جزئیات از پرداخت ارز همراه زائران اربعین ۹۸ بیان کرد: با توجه به تعداد بالای زائران ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین و با توجه به اینکه امکان تامین این ارز از منابع موجود داخل کشور فراهم نیست به دنبال این بودیم که این ارز را از طریق مطالبات ارزی ایران از کشور عراق تامین کنیم که با توجه به قوانین کشور عراق که اجازه انتقال میزان بالای ارز را نمی‌دهد این امر نیز فراهم نشد.

دولت عراق برای انتقال سنگین ارز از عراق موافقت نکرده

وی در ادامه گفت: بر اساس آخرین مذاکرات تاکنون دولت عراق برای انتقال سنگین ارز از عراق به کشور موافقت نکرده است.

به بیش از ۳۰۰ میلیارد دینار برای ارز همراه زائران نیاز داریم

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: اگر ۳ میلیون ۵۰۰ هزار نفر زائر داشته باشیم که هر کدام ۱۰۰ هزار دینار نیاز داشته باشند به بیش از ۳۰۰ میلیارد دینار برای ارز همراه زائران نیاز داریم که مبلغ سنگینی است و هنوز نتوانسته ایم به توافقی بین بانک مرکزی ایران و بانک مرکزی عراق برسیم.

راهکار‌های جایگزین نیز برای تامین ارز همراه

وی در ادامه بیان کرد: راهکار‌های جایگزینی نیز برای تامین ارز همراه اندیشیده شده که تا زمان نهایی شدن جزئیات آن را اعلام نمی‌کنیم و مبنا را گفته رئیس بانک مرکزی در فضای مجازی قرار می‌دهیم که زائران ارز مورد نیازشان را از بازار آزاد فراهم کنند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.