سه شنبه, 24 تير 1399 :: Tuesday, 14 July 2020
 
کد خبر: 70978

ارتباط قدرت عضلانی با عمر سالمندان

 ارتباط قدرت عضلانی با عمر سالمندان
طبق تحقیقاتی که در دانشگاه تافتس آمریکا انجام شده، قدرت عضلانی سالمندان را با میکروبیوم روده مرتبط دانسته و در ادامه قدرت عضلانی را عاملی برای افزایش عمر توصیف کرده‌ است.
پایگاه خبری ریشه

مطالعات دانشمندان دانشگاه تافتس در آمریکا قدرت عضلانی سالمندان را با میکروبیوم روده مرتبط دانسته و در ادامه قدرت عضلانی را عاملی برای افزایش عمر توصیف کرده‌ است.

طبق نمونه‌گیری‌هایی از مدفوع سالمندان میکروبیوم روده آنها باکتریهای موجود در افراد بالغ متفاوت است و بخشی از این میکروبیوم مکانیسم مرتبط با قدرت عضلانی را تشریح می‌کند؛ این باکتری‌های خوب بدن در بدن سالمندانی که فعالیت بدنی دارند بیشتر وجود دارد که باعث افزایش طول عمر آنها می‌شود.

با توجه به اینکه با افزایش سن قدرت و حجم عضلات کاهش می‌یابد درصد آسیب‌پذیری استخوان‌ها هم بیشتر می‌شود اما با فعالیت بدنی و تقویت عضلات در پیری علاوه بر جلوگیری از آسیب رسیدن به استخوان‌ها می‌توان میزان باکتری‌های مفید روده‌را هم افزایش داد که در نهایت به افزایش ظول عمر می‌انجامد.

این تحقیقات البته با نمونه 3900 نفری در برزیل انجام شده‌ بود و ارتباط طول عمر داوطلب 41 تا 85 ساله با میانگین سنی 59 سال را با قدرت عضلانی آنها نشان داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.