دوشنبه, 18 فروردين 1399 :: Monday, 6 April 2020
 
کد خبر: 70952

افزایش آمار خودکشی در میان جوانان آمریکایی

افزایش آمار خودکشی در میان جوانان آمریکایی
بیزینس اینسایدر در گزارشی موضوع خودکشی جوانان در آمریکا را که روندی رو به افزایش دارد را مورد بررسی قرار داده و می‎گوید در صورت رفع نشدن این معضل روند آن باز هم افزایش خواهد یافت.
پایگاه خبری ریشه
شمار جوانان آمریکایی که در اثر خودکشی جان خود را از دست می‌دهند در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. کارشناسان بهداشت هشدار دادند در صورتی که این روند نگران کننده رفع نشود، آمار خودکشی بازهم افزایش می‌یابد.
 
افزایش 50 درصدی آمار خودکشی
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری اعلام کرد در سال ۲۰۰۰، ۴۲۹۴ نفر در گروه سنی ۱۰ تا ۲۴ سال اقدام به خودکشی منجر به مرگ کردند. بعد از گذشت ۷ سال در سال ۲۰۱۷ (آخرین داده‌هایی که این مرکز در اختیار دارد) شمار جوانانی که در آمریکا دست به خودکشی زدند بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت و این آمار به ۶۷۶۹ نفر رسید.
فزایش آمار خودکشی در تمامی ایالات آمریکا 
 
دب استون، محقق پیشگیری در موضوع خودکشی در این مرکز پیش از این به بیزینس اینسایدر می‎گوید  در صورتی که جامعه نتواند اقدامات بازدارنده‌ای را برای رفع این معضل اجتماعی ارائه دهد احتمال می‌رود آمار خودکشی در آمریکا همچنان روند صعودی پیدا کند. تقریباً در هر ایالت آمریکا آمارخودکشی در میان زنان و مردان افزایش یافته است.

آمار‌ها نشان می‌دهد از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۱۴ نرخ خودکشی در هر ۱۰۰ هزار شهروند آمریکایی از ۱۰.۵ درصد به ۱۳ درصد افزایش یافته است.

 
خودکشی دومین عامل مرگ و میر نوجوانان 
طبق گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، خودکشی دومین عامل اصلی مرگ و میر افراد ۱۰ تا ۳۴ ساله در آمریکا به شمار می‌آید. برخی از مهمترین عواملی که در خودکشی افراد دخیل است مشکلاتی است که به ارتباطات افراد، بحران‎ها، فشار‌های شغلی و تحصیلی و مشکلات جسمی بر می‌گردد.
 
 
بالاترین آمار خودکشی شهروندان بومی آمریکا 
هیچ گروهی از این روند مصون نیستند. آمار‌ها نشان می‌دهد شهروندان بومی آمریکا هنوز هم بالاترین میزان خودکشی را به خود اختصاص می‌دهند. با این وجود مرگ و میر میان جوانان و نوجوانان به سرعت رو به افزایش است و این موضوع بسیار نگران کننده است.
پیتر گری روانشناس کودک که بر روی موضوع خودکشی کودکان، نوجوانان و رابطه با مدرسه تحقیق می‌کند می‌گوید، دوران کودکی دوره‌ای است که تخیل آن‌ها در حال شکل گیری است و تحت فشار قرار دادن کودکان با امتحان‌ها در مدارس و زمان کمتر برای بازی و تفریح نقش بسیار مهمی در سلامت روانی کودکان بازی می‌کنند.
افزایش افسردگی در میان جوانان و بزرگسالان
داده‌های جدید از افزایش میزان افسردگی در آمریکا خبر می‌دهد و نشان می‌دهد افسردگی شدید در میان نوجوانان و بزرگسالان به طور قابل توجهی از سال ۲۰۱۳ به میزان ۳۳ درصد رشد صعودی داشته است.

بالاترین گروه سنی که از افسردگی در این کشور رنج می‌برند افراد ۳۵ تا ۴۹ ساله هستند، اما این در حالی است که میزان افسردگی در بین نوجوانان سطح بالایی از خود نشان داده است.

موضوع خودکشی به معضلی جدی در آمریکا تبدیل شده که هر سال روند صعودی پیدا کرده و به گفته کارشناسان در صورت مقابله نکردن با این معضل و ارائه راهکاری مناسب این روند همچنان افزایش می‌یابد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.