يكشنبه, 28 دى 1399 :: Sunday, 17 January 2021
 
کد خبر: 70742

موازنه جدید قدرت در غرب آسیا می‌تواند شرایط اقتصادی را برای آل‌سعود بسیار سخت کند

موازنه جدید قدرت در غرب آسیا می‌تواند شرایط اقتصادی را برای آل‌سعود بسیار سخت کند
معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: با قدرت گرفتن انصارالله یمن، امروز موازنه قدرت جدید در منطقه شکل گرفته است که می‌تواند شرایط اقتصادی را برای آل‌سعود بسیار سخت کند.
پایگاه خبری ریشه

سردار «رسول سنایی‌راد»  با اشاره به حمله اخیر پهپادی انصارالله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی اظهار کرد: آنگونه که انصارالله یمن اعلام کرد آنها این عملیات را به کمک نیروهای مردمی داخل عربستان انجام دادند.

وی با بیان اینکه امروز زمینه همکاری در داخل عربستان با انصارالله به منظور فرسایش قدرت رژیم حاکمه به وجود آمده است، تاکید کرد: رژیم آل‌سعود با توجه به سیاست‌های چند سال گذشته‌اش، بسترهای واگرایی مردم نسبت به خودش را فراهم آورده است.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا افزود: سخت‌گیری‌های داخلی، اقدام علیه برخی از قومیت‌ها و مذاهب و همچنین جنگ بیهوده چند ساله علیه مردم یمن و بازتاب‌های منفی اقتصادی آن، موجب نفرت مردم عربستان از حکام سعودی شده است و همین امر زمینه‌ای را برای ضربه زدن به نظام حاکمیتی سعودی در میان مردم عربستان ایجاد کرده است.

سردار سنایی‌راد همچنین با اشاره به عمل نکردن سامانه‌های دفاعی آمریکا در عربستان گفت: آمریکایی‌ها بیش از آنکه توان واقعی در دفاع از متحدان خودشان داشته باشند، هیاهو و جنجال می‌کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا برای دوشیدن و سرکیسه کردن کشورهای منطقه نیازمند ایجاد هیاهو و جنجال در منطقه است، گفت: آمریکایی‌ها امروز حقیقتا توان اقدام قاطع دفاعی علیه پهپادهای انصارالله را ندارند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در پایان با بیان اینکه امروز حاکمان سعودی‌ و امارات در باتلاقی که خودشان آن را ایجاد کرده‌اند در حال غرق شدن هستند، خاطرنشان کرد: با قدرت گرفتن انصارالله یمن، امروز موازنه قدرت جدید در منطقه شکل گرفته است که می‌تواند شرایط اقتصادی را برای آل‌سعود بسیار سخت کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.