يكشنبه, 31 شهريور 1398 :: Sunday, 22 September 2019
 
کد خبر: 70562

تعیین هرگونه مبلغ پیش از ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی تخلف است

تعیین هرگونه مبلغ پیش از ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی تخلف است
عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: تعیین هرگونه مبلغ پیش از ثبت نام دانش آموزان از سوی مدارس دولتی حتماً تخلف بوده و باید با این موارد برخورد لازم صورت گیرد.
پایگاه خبری ریشه
اسدالله عباسی با اشاره به اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی و پرهیز از هرگونه شهریه بلاوجه مدارس از خانواده دانش آموزان در زمان ثبت نام گفت: دریافت هرگونه شهریه از خانواده دانش آموزان آن هم در زمان ثبت نام در مدارس دولتی ممنوع است.
 
وی با اشاره به برخی محدودیت‌های مالی بسیاری از مدارس دولتی بیان داشت: طبق قانون هیچ مدرسه دولتی حق گرفتن شهریه را ندارد، اما شاید بسیاری از خانواده دانش آموزان بخواهند به طور داوطلبانه در آماده‌سازی مدارس اقدام و حمایت لازم را از اینگونه مدارس داشته باشند.
 
عضو کمیسیون «آموزش تحقیقات و فناوری» تصریح کرد: هر گونه اجبار مدارس برای اخذ شهریه و دریافت هر نوع منابع غیرقانونی است و حتما باید  با این دست از تخلفات برخورد لازم صورت گیرد.
 
عباسی اظهار داشت: البته به نظر می‌رسد میزان تخلفات مدارس دولتی در اخذ شهریه کاهش پیدا کرده و خود خانواده‌ها هم باید تلاش کنند که وقتی شرایط مدارس نامناسب است، به طوری به این مدارس کمک کنند تا این مدارس برای هرگونه ارائه خدمات آماده شود؛ با این حال تعیین هرگونه مبلغ پیش از ثبت نام دانش آموزان از سوی مدارس دولتی حتماً تخلف بوده و باید با این موارد برخورد لازم صورت گیرد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.