جمعه, 20 تير 1399 :: Friday, 10 July 2020
 
کد خبر: 70522

راز جسد سلاخی شده در آتش سوزی خانه متروکه تهرانسر

راز جسد سلاخی شده در آتش سوزی خانه متروکه تهرانسر
مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی زنجان گفت: صبح امروز جسد جوان ۲۵ ساله ای از یک چاه در سه راهی طارم خارج شد.
پایگاه خبری ریشه

ششم آبان ماه سال 86 به کلانتری تهرانسر خبر رسید در یک خانه متروکه آتش سوزی رخ داده است. ماموران کلانتری به همراه آتش نشانان راهی محل شدند. ماموران پلیس بعد از خاموش شدن آتش به بررسی پرداختند و با جنازه نیمه سوخته مرد 38 سالهای به نام جمال روبه رو شدند که شواهد نشان می داد با ضربه های متعدد چاقو کشته شده است.

جنازه این مرد به پزشکی قانونی منتقل شد و پلیس به تحقیق پرداخت.

در بررسی ها روشن شد جمال آن روز سوپرمارکتش را ترک کرده و به خانه متروکه رفته بود که قربانی جنایت آتشین شد.اظهارات پسرنوجوان قربانی اما تحقیقات را وار مرحله تازه ای کرد. این پسر به پلیس گفت: پدرم و عمویم جمشید همیشه با هم اختلاف داشتند. همان روز عمویم را در حالی که یک کیسه مشکی و یک قبضه چاقو در دست داشت مقابل سوپرمارکت پدرم دیدم. اما از ترسم بلافاصله فرار کردم و به خانه رفتم. به دنبال اظهارات پسرنوجوان جمشید بازداشت شد ولی خودش را بی گناه خواند.

وقتی مدرکی علیه این متهم به دست نیامد برای وی قرار منع تیب صادر شد .اما با اعتراض اولیای دم به این قرار پرونده برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. اظهارات پسر قربانی و شاگرد سوپرمارکت جمال باعث شد تا جمشید با گذشت سالها از جنایت بار دیگر بازداشت شود .وی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمد باقر قربان زاده و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

در آن جلسه فرزندان قربانی که حالا به سن قانونی رسیده اند برای عمویشان حکم قصاص خواستند. سپس جمشید روبه روی قضات ایستاد و خودش را بی گناه خواند. وی گفت: قبول دارم با برادرم اختلاف داشتم ولی من نمی توانستم او را بکشم و سپس جنازه اش را به آتش بکشم. دروغگویی های برادرزاده ام باعث شد تا من در این پرونده گرفتار شوم.

در پایان جلسه هیات قضایی پرونده را لوث تشخیص و حکم به برگزاری مراسم قسامه صادر کرد. به این ترتیب اولیای دم 50 نفر از بستگان نسبی خود را به دادگاه معرفی کرده و سوگند خوردند که جمشید قاتل جمال است. جمشید به قصاص محکوم شد اما این حکم دیروز در دیوان عالی کشور شکسته شد تا وی بار دیگر از خود دفاع کند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.