دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 70517

روند صعودی فقر در میان خانواده‌های شاغل در انگلیس

روند صعودی فقر در میان خانواده‌های شاغل در انگلیس
نشریه ویک در گزارشی از رشد فقر در بین خانواده‌های شاغل انگلیسی طی ۲۵ سال اخیر خبر می‎دهد.
پایگاه خبری ریشه
نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کرایه‌های بالا و رشد کُند دستمزد‌ها باعث شده تا خانواده‌های شاغل در انگلیس به سمت فقر کشانده شوند.
تحقیقات موسسه مالی (IFS) نشان داده است که شمار افراد شاغل که در انگلیس در فقر به سر می‌برند طی ۲۵ سال گذشته روند به شدت صعودی داشته که عوامل دخیل در این روند کرایه‌های بالا و رشد کُند دستمزد‌ها اعلام شده است.
بر اساس این گزارش که توسط بنیاد the Joseph Rowntree انجام شده تقریباً یک پنجم از خانواده‌های شاغل انگلیسی تحت تاثیر فقر نسبی قرار دارند. فقر نسبی به معنای آن است که درآمد یک خانوار پایین‌تر از ۶۰ درصد درآمد متوسط در جامعه باشد. این بدان معناست که در حدود ۸ میلیون از خانواده‌های شاغل انگلیسی تحت تاثیر فقر قرار گرفتند.
یکی از نویسندگان این تحقیق می‎گوید فقر نسبی از اوسط دهه ۱۹۹۰ تا تا سال ۲۰۱۷ از ۱۳ درصد به ۱۸ درصد افزایش یافته است.
عوامل افزایش فقر در خانواده های شاغل 
نشریه ایندیپندنت ۲ دلیل کلیدی را عامل فقر در میان خانواده‌های شاغل در انگلیس می‌داند، افزایش هزینه‌های مسکن برای خانواده‌های کم درآمد که کرایه‌ها بالا و مزایای پایین مسکن را شامل می‌شود و همچنین کُند شدن روند رشد درآمد‌ها در مقایسه با خانواده‌های پر درآمد این کشور.
از سوی دیگر بسیاری دیگر از خانواده‌های بیکار همانند والدین تنها که به مشاغل کم درآمد روی آورده‎اند باعث شده تا نرخ فقر افزایش یابد.
 
متمرکز شدن فقر 
در همین حال خبرگزاری بلومبرگ با استناد به گزارش جداگانه سازمان ملل در مورد فقر در انگلیس طی یک دهه گذشته نوشت، فقر، دولت انگلیس را از زمان بحران مالی که در نتیجه سال‌ها رکود دستمزد و کاهش مزایا بوده ترسانده است چرا که دولت به دنبال کاهش کسری بودجه در این سال‌ها بوده است.
گزارش دیگری از بنیاد جوزف رونتری، نشان می‎دهد که بیش از نیم میلیون کارگر انگلیسی در پنج سال گذشته گرفتار فقر شده‎اند.
گاردین می‎گوید که افزایش فقر میان خانواده‌های شاغل در انگلیس به دلیل آن است که برای والدین شاغل بسیار دشوار شده تا پول کافی برای غذا، پوشاک و مسکن کسب کنند، چرا که رشد درآمد‌ها ضعیف است و حمایت‌های رفاهی و اعتبار مالیاتی با کاهش روبرو شده و هزینه‌های زندگی افزایش یافته است.
موضوع فقر در میان خانواده‌های انگلیسی به ویژه خانواده‌های شاغل معضلی جدی در این کشور است که هنوز راه حلی مناسبی برای رفع آن از سوی مقامات ارائه نشده است.
 
 
منبع : گاردین

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.